Virtual – Qatar Matchmaking Event 2020

Dne 7. července 2020 proběhne v online formátu virtuální kooperační akce organizovaná EEN Qatar/Qatar Development Bank s cílem shromáždit špičkové firmy, distributory a podniky, aby diskutovaly a rozvíjely budoucí partnerství. 

Datum konání
07.07.2020
Typ akce
Pracovní setkání
Země určení
Katar Katar
Místo konání
online
Další akce v kategoriích

Nabízí zvýšení povědomí o výrobních schopnostech v Kataru se zaměřením na plasty, PET, stavební materiály a výstavbu a umožní navázat kontakt s předními výrobci v Kataru.

Dle informací z MZV ČR je Katar jedním z nejbohatších států na světě – v přepočtu na hlavu (per capita) je HDP země podle Economist Intelligence Unit (EIU) více než 126 tis. USD (2019). Země disponuje 3. největšími zásobami zemního plynu na světě a je jeho největším exportérem. Export plynu směřuje do více než dvou desítek států 4 kontinentů. Katar je rovněž sídlem Gas Exporting Countries Forum (GECF), které slouží koordinci světových cen plynu.

Katar byl ještě nedávno jednou z nejrychleji rostoucích ekonomik Zálivu, v posledních letech však růst ochabl. V roce 2019 HDP země poklesl o 0,3 % a pro rok 2020 se v důsledku světové epidemie COVID-19 očekává propad HDP o 2,5 % (EIU). Od roku 2021 však EIU očekává opětovný mírný růst HDP. Hlavním motorem růstu země je tradičně mohutná domácí investiční poptávka, která je dána dlouhodobými investičními plány Kataru a podporována masivní výstavbou spojenou s MS světa v kopané v roce 2022.

Po získání pořadatelství nastartoval Katar mohutný investiční boom. Do roku 2022 má být proinvestováno okolo 220 mld. USD na infrastrukturní projekty v oblasti dopravy, energetiky, vodního hospodářství a bydlení. Projekty zahrnují např. vybudování národního železničního systému včetně metra (25 mld. USD), rozšíření letiště až na kapacitu 50 mil. cestujících ročně (10 mld. USD), rozšíření kapacity přístavu (7 mld. USD), přemostění zálivu v hlavním městě (1 mld. USD). Čeští dodavatelé by se mohli uplatnit subdodávkami stavební, osvětlovací a klimatizační techniky, chladících zařízení, elektrických rozvodů, ocelových konstrukcí, osobních i nákladních výtahů, či stavebních a izolačních materiálů.

Další informace

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Abdul Haseeb / Qatar Development Bank / aanwar@qdb.qa

Doporučujeme