Vod-Ka 2023

22. ročník mezinárodní vodohospodářské výstavy Vod-Ka proběhne ve dnech od 23. do 25. května 2023 v Praze.

Datum konání
23.05.2023 - 25.05.2023
Typ akce
Veletrh, výstava
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
PVA Expo, Beranových 667, Praha 9
Další akce v kategoriích

Voda je pro běžného člověka samozřejmostí – pro zasvěcené však velkým tématem. O to, aby i nadále byla pro nás každodenní jistotou, se odborníci starají s největší zodpovědností. Je totiž jasné, že pokud se voda stane velkým tématem pro všechny, bude něco špatně.

Vodárenský obor je regulativně sešněrován jako málokterý jiný. Voda spadá pod několik resortů, kdy každý z nich chce uplatnit své zájmy. Ministerstvo financí a Ministerstvo zemědělství se snaží chránit spotřebitele, Ministerstvo zdravotnictví prosazuje, aby voda byla co nejkvalitnější, a Ministerstvo životního prostředí usiluje o to, aby byla vyčištěna co nejlépe. Nároky se v čase zvyšují, ale bohužel jsou často protichůdné a celkově pak velmi nákladné.

Nejen tato zásadní témata budou součástí doprovodného programu letošní výstavy Vodovody – kanalizace (Vod-Ka 2023) v pražských Letňanech. Zcela jistě se bude diskutovat také o ztrátách vody. V České republice jde sice o necelých 15 procent, ale i tato část je v případě nedostatku vody významná.

První den výstavy bude doprovodný program zaměřen na energie, energetickou náročnost vodárenských provozů, energetické úspory a využívání odpadního tepla. Návštěvník se může ve vstupní hale III dozvědět něco o aplikaci principů odpovědného zadávání veřejných zakázek. Filip Wanner z Komise pro čistírny odpadních vod SOVAK ČR, zase ve své přednášce zájemcům přiblíží, co ve vodním hospodářství obnáší taxonomie.

Jiří Paul, člen představenstva SOVAK, se zamyslí nad tím, zda světem záviděníhodné množství ztrátové vody ze sítě – už zmiňovaných necelých 15 procent – je v současné době a za současných přírodních, ale i ekonomických podmínek „dobrým číslem“. K tématu se vyjádří také zástupci Ministerstva životního prostředí a Státního fondu životního prostředí ČR.

Doprovodný program letošní výstavy Vod-Ka 2023 nebude jen o přednáškách. Akci doprovodí například výstava vybraných fotografií z fotosoutěže Voda 2023, dále pak Vodárenská soutěž zručnosti, Soutěž o nejlepší expozici nebo soutěž Zlatá Vod-Ka 2023 o nejlepší exponát.

Mezinárodní akce se koná po čtyřech letech. Na ploše přes 6 000 m2 se představí více než 300 firem z České republiky i zahraničí. Firmy zde budou prezentovat technologické novinky a inovace v oblasti vodohospodářství.

Další informace

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Denisa Ranochová / denisa@ranochova.cz / +420 608 445 255

Doporučujeme