Zahraniční obchod se zbožím a službami z pohledu uplatňování DPH

Dne 7. dubna 2021 od 09:00 do 15:00 proběhne webinář na téma Zahraniční obchod se zbožím a službami z pohledu uplatňování DPH.

Datum konání
07.04.2021
Typ akce
Seminář
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
online
Další akce v kategoriích

Předpokládaný obsah přednášky:

  • Služby
    • Základní pojmy, základní pravidla poskytování služeb definovaná předpisy o DPH; poskytování služeb do jiných členských zemí EU – definice místa zdanitelného plnění, daňové doklady; poskytování služeb do třetích zemí – definice místa zdanitelného plnění, daňové doklady; poskytování služeb osobami registrovanými v jiných členských zemích EU do tuzemska – definice místa zdanitelného plnění, daňové doklady, případy vzniku povinnosti přiznat DPH; poskytování služeb ze třetích zemí – definice místa zdanitelného plnění, daňové doklady, případy vzniku povinnosti přiznat DPH.
  • Zboží
    • Problematika DPH při provádění vnitrounijního obchodu se zbožím: dodání zboží do jiné členské země EU osobám registrovaným k DPH (s pohybem zboží, bez pohybu zboží) – prokazování dodání zboží do jiné členské země EU, osvobození od DPH; zasílání zboží (od 1. 7. 2017 dodání zboží na dálku); dodání zboží do jiné členské země EU v rámci jedné osoby (přemístění obchodního majetku); pořizování zboží z jiné členské země EU – místo zdanitelného plnění, daňové doklady, vznik povinnosti přiznat daň; dodávání a pořizování zboží v rámci třístranných obchodů; konsignační sklady.
      Problematika DPH a celních předpisů při provádění mimounijního obchodu se zbožím: uplatňování DPH při dovozu a vývozu zboží; praktické příklady obchodních operací.

Přednášející:

Marek Reinoha, poradce a specialista v oblasti cel, unijního obchodu a DPH

Informace:

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Barbora Mudruňková / barbora.mudrunkova@crr.cz

Doporučujeme