Aplikace STŘECHA ONLINE vytvoří velmi podrobnou kalkulaci na stavbu či rekonstrukci střechy

Webová aplikace připraví během pár minut kompletní kalkulaci na stavbu či rekonstrukci střechy. S investicemi pro vývoj, programování, grafiku, optimalizaci i testování pomohl středočeské firmě Střechy Novák s.r.o. program INO:EX.

Firma Střechy Novák s.r.o. působí na trhu více než 22 let. V jejím portfoliu je komplexní nabídka služeb při stavbě střech na klíč – konstrukční řešení, řemeslné práce, dodávka a montáž stavebních i konstrukčních materiálů a prvků, izolací a doplňků pro střechy. Za celou dobu působnosti na trhu cílila firma vždy na používání moderních materiálů a postupů, zejména však na aplikaci moderních technologií.

Střechy Novák s.r.o.

Moderní technologie byly tak částečně inspirací pro vznik zcela ojedinělého projektu STŘECHA ONLINE. Jde o webovou aplikaci, která klientům umožní vytvořit kalkulaci své střechy, aniž by byli odborníky či měli jakékoliv znalosti v oboru plánování a realizace střech. Naopak, pro relativně velmi přesnou a podrobnou kalkulaci střechy stačí projít procesem, který zabere jen několik minut, a odpovědět na otázky, které nebudou činit problémy ani naprostému laikovi. Za vším přitom stojí dvě věci. Sofistikovaný matematický a výpočtový nástroj vyvinutý samotnou firmou Střechy Novák s.r.o. a touha vyjít vstříc všem zákazníkům, kteří potřebují kalkulaci pro realizaci své střechy.

„Vytíženost realizačních firem znemožňuje pružně reagovat na potřeby klientů nabídnout rozpočet a různé služby v rozumném časovém horizontu. Doba od poptávky střechy po získání rozpočtu překračuje obvykle týdny a v závislosti na sezóně se může počítat i na měsíce. Obvykle je téměř nemožné nebo komplikované získat nabídky v několika různých variantách použití materiálů a technologií,“ popisuje situaci na trhu Miloš Novák, majitel a jednatel společnosti.

3D tisk budoucností stavebnictví? ICE Coral tiskne i bunkry pro Ukrajinu

Dále M. Novák dodává: „Náš produkt si klade za cíl umožnit vytvořit kalkulaci střechy pro klienta ihned, bez čekání a zdlouhavé komunikace. Zároveň bez ohledu na místo a čas, kde se klient právě nachází a hlavně, na základě údajů, které kdokoliv a kdekoliv dokáže bez problémů zodpovědět. Třeba i na chatě uprostřed noci nebo v rušné kavárně. Přitom si může vytvořit tolik kalkulací, kolik potřebuje. Představu o ceně nové střechy nebo rekonstrukce mu kalkulátor zprostředkuje zcela zdarma. S ohledem na rozsáhlost, cenu projektu a jeho funkčnost se jedná o zcela unikátní projekt, který minimálně na českém trhu firem zabývajících se realizací střech nemá žádného, byť jen částečného konkurenta.“

Kalkulace střechy zabere díky aplikaci STŘECHA ONLINE jen pár minut | SIC

Rychlá podpora bez papírování 

Program INO:EX Středočeského inovačního centra podporuje malé a střední firmy v inovacích, rozvoji a expanzi. INO:EX je podle potřeby firmy rozdělen na dvě části. INO pomáhá s inovací stávajících výrobků nebo služeb. A také s vývojem zcela nového produktu a ověřením poptávky na trhu. EX podporuje ambice proniknout na domácí nebo zahraniční trh. Finance lze využít také na marketingové aktivity pro uvedení nového nebo inovovaného produktu na trhy.

„SIC byl pro nás velice příjemným překvapením. Většina jiných finančních podpor nebo dotací je opředena složitými a byrokratickými principy. INO:EX je přímočarý, jednoduchý a cílený. Vyplnění žádosti i postup v celém procesu získání finančních prostředků obsahuje jen nezbytně nutné kroky. Ty jsou v konečném důsledku skutečnou pomocí těm, co něco vytváří a veškerý svůj čas a píli mohou věnovat svému projektu namísto zbytečného „papírování“. Oceňujeme i vstřícnost a zároveň profesionální přístup. Protože jsme otevřeni tomu posouvat náš projekt dál a také nově tvořit, určitě toto není poslední forma spolupráce se SIC,“ popisuje Miloš Novák výhody programu INO:EX. 

Více informací o programech pro malé a střední firmy naleznete na webu SIC.

Zdroj: Středočeské inovační centrum

• Témata: Inovace a startupy
• Oblasti podnikání: Stavebnictví a stavební materiály

Doporučujeme