Zdroj: CzechTrade

ArcelorMittal Polsko dokončil renovaci vysoké pece za 720 milionů zlotých

Modernizace umožní společnosti lépe využívat chladící vodu a vysokopecní plyn, čímž směřuje k nízkoemisní výrobě v Polsku. Díky této modernizaci bude vysoká pec schopna provozu dalších 15 let.

ArcelorMittal Poland úspěšně dokončil renovaci vysoké pece ve městě Dąbrowa Górnicza. Investice přes 720 milionů zlotých zahrnovala výměnu uhelné vyzdívky, výstavbu nového chladicího systému i moderní úpravny vysokopecního plynu a další práce. Tato modernizace povede k významnému snížení emisí oxidu uhličitého o 45 000 tun ročně.

Ilustrační fotografie

Výstavba nového chladicího systému pece a výměníků tepla umožnila snížit spotřebu vody v chladicím okruhu až o 85 % a omezit spotřebu elektřiny o 400 MWh ročně. Tím došlo ke snížení emisí CO2 a prachu. Zredukovala se také tvorba vedlejších produktů o 70 % a hladina hluku v instalaci. Na renovaci pracovalo denně na 1 000 lidí a zapojilo se téměř 50 externích firem. Díky této modernizaci bude vysoká pec schopna provozu dalších 15 let.

ArcelorMittal je největším a nejmodernějším výrobcem oceli v Polsku a největším výrobcem koksu v Evropě. V portfoliu svých výrobků mají profily, kolejnice, příslušenství pro železnice, těžební průmysl, automotive a stavebnictví. Společnost zaměstnává přes 10 000 lidí.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Polsko.
Zdroj: poland.arcelormittal.com

• Teritorium: Evropa | Polsko | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Hutní výroba

Doporučujeme