BaF Vietnam investuje do velkochovu prasat v provincii Tay Ninh

Akciová společnost BaF Vietnam byla založena teprve před několika lety (v roce 2017), ale dnes má firma tržby 6 mld. Kč a čistý zisk 400 mil. Kč.

Jejím hlavním oborem je chov prasat se zaměřením na model 3F (Feed – Farm – Food), tj. vybudování uzavřeného procesu od krmiv až po zpracování masa.

Ilustrační fotografie

Nyní společnost BaF Vietnam zahájila výstavbu nové farmy č. 7 v provincii Tay Ninh o velikosti 30 000 chovných prasat. Farma chovných prasat v Tay Ninh bude postavena a provozována podle evropských standardů.

Krmný a chladicí systém je automaticky ovládán prostřednictvím centrálního řídicího systému, který zajišťuje efektivitu řízení velkochovu hospodářských zvířat. Farma dbá na biologickou bezpečnost a šetrnost k životnímu prostředí.

Na farmě je zaveden pokročilý systém nakládání s odpady, aby se vypořádal se znečišťováním životního prostředí, které je ve Vietnamu značné. Farma také využívá technologii k úpravě vody pro každodenní používání.

Revoluce proti plastům. Startup Refork vyvinul rozložitelné příbory

Paní Bui Huong Giang, generální ředitelka BaF Vietnam, uvedla, že BaF metodicky investuje do pokročilých technologií s cílem přinášet spotřebitelům bezpečné, chutné a zdravé potraviny. Rozšiřováním rozsahu farem BaF Vietnam nejen potvrzuje efektivitu své strategie, ale také přispívá k místnímu ekonomickému rozvoji a vytváření pracovních míst.

Autor: Luboš Marek, místní zástupce ČR pro agro-potravinářství, velvyslanectví ČR v Hanoji. Více informací o nástrojích Ministerstva zemědělství na podporu exportu naleznete na webu eagri.cz v Proexportním okénku.

• Teritorium: Asie | Vietnam | Zahraničí

Doporučujeme