Barclays rozšiřuje aktivity v Česku, nabere stovky zaměstnanců

Britská finanční a bankovní společnost Barclays nabírá v Česku nové kvalifikované zaměstnance. Do pražského centra excelence jich plánuje přijmout na technické pozice kolem dvou stovek. Půjde o odborníky v oblasti softwarového vývoje, projektového managementu, rizika a obchodních analýz.

Barclays přitom mělo na začátku roku 2020 v Česku 550 zaměstnanců. K prvnímu navýšení došlo letos poté, co společnosti vypršela smlouva s poskytovatelem služeb EPAM, jehož 250 zaměstnanců po vzájemné dohodě přešlo přímo pod Barclays.

„Naše operace v Praze hrají klíčovou roli v technologickém ekosystému společnosti Barclays. Díky vysoce vzdělané a kvalifikované pracovní síle spojené se skvělou infrastrukturou nám naše expanze v Praze umožní poskytovat více komplexních služeb,“ vysvětluje provozní ředitel společnosti Barclays Steve Penketh.

„Jsme rádi, že zde můžeme přivítat technologicky vyspělého investora, který přináší české metropoli i celé zemi nové příležitosti,” říká náměstek ministra průmyslu a obchodu Petr Očko.

Agentura CzechInvest spolupracuje se společností Barclays od roku 2015. V České republice se jedná o významné technologické centrum, které v současnosti zaměstnává přes osm stovek vývojářů v centru Prahy.

CzechInvest britské firmě pomáhá zejména v oblasti lidských zdrojů, při vyřizování pobytových víz a s investičními projekty. „CzechInvest je hrdým partnerem aktivit společnosti Barclays. Je nám potěšením pokračovat ve spolupráci s touto firmou na rozvoji i kultivaci českého technologického a podnikatelského prostředí,“ uzavírá generální ředitel agentury Patrik Reichl.

Doporučujeme