Brain4Industry se stalo Evropským centrem pro digitální inovace

Za přítomnosti předsedkyně Akademie věd České republiky Evy Zažímalové proběhlo 4. srpna 2022 slavnostní poklepání na základní kámen stavby inovačního centra konsorcia Brain4Industry.

Středočeské inovační centrum jako člen konsorcia Brain4Industry (B4I) bylo zařazeno do sítě evropských center pro digitální inovace (EDIH). Stává se tak součástí evropské sítě špičkových inovačních center podporovaných v rámci programu Digital Europe. Konsorcium společně založili Fyzikální ústav AV ČR, Ústav termomechaniky Akademie věd, společnost Cardam Solution, vědecko-technologický klastr STAR Reserach & Innovation Cluster a Středočeské inovační centrum. 

Centrum v Dolních Břežanech | SIC

„Inovační centrum B4I bude znamenat skvělou možnost pro firmy, které se chtějí digitálně transformovat a zavést moderní výrobní technologie. Klienti konsorcia B4I díky němu budou moci nové technologie nejen vidět, ale také si je přímo otestovat pod vedením zkušených specialistů,“ říká ředitel Středočeského inovačního centra Pavel Jovanovič.

„Malé a střední firmy budou mít možnost ověřit aplikaci technologií ještě před tím, než se rozhodnou do ní investovat. Kromě technologií samotných dostanou firmy na jednom místě i pomoc expertů a zaškolení pro vlastní tým“ říká Petr Voplakal ze Středočeského inovačního centra. 

Cílem projektu je podporovat malé a středné podniky ve Středočeském kraji v oblasti digitalizace firmy a pokročilých výrobních technologiích. Mezi hlavní oblasti specializace konsorcia Brain4Industry patří aditivní technologie, plazmatické a laserové povrchové úpravy, matematické simulace a výpočetní metody, topologická optimalizace produktů, vývoj inovativních virtuálních systémů řízení, certifikovaný proces výroby a testování. 

Centrum v Dolních Břežanech | SIC

Konsorcium bylo založeno v roku 2020 jako digitální inovační hub s cílem digitalizovat a využít pokročilé technologie ve výrobě. Na to navazuje výstavba testovacího centra v Dolních Břežanech. Centrum poskytne firmám k dispozici AdditiveLab, DigitalLab, TechnicalLab, vybavené špičkovými technologiemi pro aditivní výrobu a digitalizaci. Výhodou inovačního centra je pokrytí všech technologických kroků, od strategie digitalizace, sběru dat, implementace řešení, nová technologická řešení, optimalizace, příprava, výroba, následné zpracování a kontrola kvality. 

A hlavní heslo Brain4Industry:
Propojujeme vědu a průmysl, tradice a inovace, lidé a technologie, v jeden fungující ekosystém.

Redakčně upravená tisková zpráva Středočeského inovačního centra

• Oblasti podnikání: Věda, výzkum a vývoj

Doporučujeme