Informoval o tom deník The Telegraph. Velká Británie se tak stala první zemí v Evropě, kde bude možné takovéto produkty koupit.
Krmivo pro domácí zvířata, které využívá laboratorně kultivované maso ze zvířecích buněk, se bude zpočátku používat v krmivu pro psy. Již prošlo „chuťovými testy“ také u samotných psů. Šéf a spoluzakladatel společnosti Meatly Owen Ensor uvedl, že regulatorní orgány v EU jsou tradičně konzervativní a USA mají složitou politiku v potravinářství.
ExportMag.cz: Namíchat si müsli po svém? „Zábavné pochoutky“ firmy Mixit uspěly i ve světě
Po odchodu Velké Británie z EU se naskytla příležitost pro inovativní řešení. Start-up Meatly nyní plánuje poskytnout licenci na svou technologii dalším společnostem, které by ji mohly využít také k výrobě masa pro lidskou spotřebu.
Dopad laboratorně pěstovaného masa na životní prostředí je některými vědci zpochybňován. Svou roli zde však mají také etická hlediska. Lidé, kteří mají rádi zvířata a chtějí si pořídit domácí mazlíčky, se mohou potýkat s tím, že jejich krmení vyžaduje zabíjení jiných zvířat. Pro tento segment zákazníků mohou takovéto produkty nabídnout alternativní řešení.