Brněnský strojírenský veletrh bude v říjnu. Vrátí se i firmy, které loni absentovaly kvůli covidu

Letošní Mezinárodní strojírenský veletrh se bude konat od 4. do 7. října. Na brněnském výstavišti se představí významné firmy ze všech oborů strojírenství.

Svou prezentaci chystají pravidelní i noví vystavovatelé a vrací se také řada firem, které se nemohly zúčastnit loňského ročníku z pandemických důvodů. Potvrzen je i partner veletrhu, kterým se stal francouzský region Auvergne-Rhône-Alpes. Pozornost bude dále věnována specializovaným veletrhům IMT, PLASTEX, WELDING, FOND-EX a PROFINTECH.

Tradičním místem konání Mezinárodního strojírenského veletrhu je i letos brněnské výstaviště.

Mezi nejsilnější obory z pohledu počtu vystavovatelů i rozsahu obsazené plochy se tradičně zařadí obrábění a tváření. Zvýrazněny budou prostřednictvím veletrhu IMT, který je organizován v úzké spolupráci se Svazem strojírenské technologie. Mezi stabilně silné obory bude patřit také elektronika, automatizace a měřicí technika.

České technologie triumfovaly na Světové výstavě Expo v Dubaji

Dobře zastoupeny budou také další strojírenské obory jako materiály a komponenty pro strojírenství nebo pohony, hydraulika a pneumatika. Mezi významné obory se řadí také aditivní výroba. Mezi hlavní témata se zařadí digitalizace průmyslu, na kterou se zaměří již třetí ročník projektu Digitální továrna 2.0.

Aktuální informace o přípravě veletrhu čtete na jeho webových stránkách

Přední firmy z oblasti sváření se budou prezentovat na veletrhu WELDING. Silnou účast nabídne také mezinárodní veletrh plastů, pryže a kompozitů PLASTEX. Na povrchové úpravy se specializuje veletrh PROFINTECH. Trendy v oblasti slévárenství budou součástí veletrhu FOND-EX. Vyhledávaným oborem na MSV je také doprava a logistika společně s průmyslovým balením.

Tisková zpráva společnosti BVV

• Teritorium: Česká republika