BusinessInfo.cz slaví dvacet let. Nabízíme nejkomplexnější informace pro podnikatele

Přesně před dvaceti lety, 9. září 2001 začal vznikat oficiální portál pro podnikání a export BusinessInfo.cz.

Jako první v Česku jsme na jednom místě nabídli skutečně komplexní informace pro podnikatelskou veřejnost od orgánů české státní správy a později pak i od institucí Evropské unie.

„Od toho momentu jsme jedním z mála IT projektů českého státu, který se může pyšnit dvacetiletou ničím nenarušenou kontinuitou bez problémů a negativních kauz – 20 let pomáháme uspět českým podnikatelům,“ říká šéfredaktor BusinessInfo.cz Pavel Hubáček.

Ideový záměr projektu se zrodil na Ministerstvu průmyslu a obchodu, které vznik portálu iniciovalo. Od počátku projekt realizuje agentura na podporu obchodu CzechTrade. Svým dílem do informační mozaiky portálu přispívají i další partneři projektu. Tedy další ministerstva, státní agentury a také podnikatelské asociace a svazy.

Čtenářům nabízíme odborné články o daních, financování podnikání, jeho rozvoji či zahraničním obchodě, příběhy úspěšných podnikatelů, včetně těch, kteří svými výrobky dobývají svět a otevírají kolegům pomyslné dveře na zahraniční trhy a také přehled o státních programech, které jsou firmám k dispozici.

Sledujeme moderní trendy

„Redakce portálu rozsáhlý tok informací utřiďuje, udržuje aktuální, doplňuje do kontextu a v potřebné míře převádí do čtenářsky srozumitelné formy. Navíc přichází s vlastním unikátním obsahem, kterým podnikatelské informace od státu doplňuje a zpřehledňuje. Patří sem i právní minimum pro podnikatele s přibližně 100 texty pokrývajícími všechny důležité aspekty podnikatelské činnosti,“ popisuje Hubáček.

Microsite k 20 letům portálu. Příběh BusinessInfo.cz

Už pět let po vzniku se BusinessInfo.cz stává nejpreferovanějším českým internetovým portálem pro podnikatele. Jako první volbu ho tehdy v průzkumu uvedlo jedenáct procent českých respondentů. Místopředseda Evropské komise Günter Verheugen dal v roce 2008 BusinessInfo.cz za příklad kvalitní informační podpory státu vůči podnikatelům. Podle Verheugena se jím mohou inspirovat obdobné weby ve zbylých zemích Unie. V internetové soutěži WebTop100.cz pro rok 2010 se portál umístil na 3. místě v kategorii Služby.

V roce 2012 jsme přišli s mobilní verzí portálu, čímž jsme se zařadili mezi premianty využívající toto řešení. BusinessInfo.cz se může pyšnit i tím, že jako první mezi weby státní správy začalo komunikovat se čtenáři na sociálních sítích (2011) a vytvářet informační obsah ve videích (2014). V dalších letech přibyly i tematické podcasty na platformách SoundCloudu a Spotify. Od konce roku 2019 je BusinessInfo.cz plně responzivní a stalo se zároveň prvním portálem státní správy v ČR, který běží kompletně v cloudu.

BusinessInfo.cz v novém! Podnikatelský portál přichází v novém designu

Portál získal na ještě větší důležitosti během pandemie. Potvrdili jsme své postavení mezi podnikateli a živnostníky jako spolehlivý zdroj informací. „V roce 2020 po vypuknutí pandemie COVID-19 skokově vzrostla návštěvnost portálu a překročila 300 tisíc uživatelů měsíčně. Tento náhlý zájem jsme ustáli díky modernímu cloudovému řešení,“ doplňuje Hubáček.

• Teritorium: Česká republika
• Oblasti podnikání: Daně, účetnictví, pojištění

Doporučujeme