Byznys fórum s představiteli japonských firem

Dne 14. dubna 2022 proběhlo na půdě Velvyslanectví ČR v Tokiu byznys fórum ve spolupráci s japonskou organizací na podporu zahraničního obchodu International Friendship Exchange Council (FEC) a širokou účastí vysokých představitelů japonského byznysu.

Fórum otevřeli svými projevy velvyslanec ČR v Japonsku pan Martin Tomčo a prezident FEC pan Ken Matsuzawa. Velvyslanec Tomčo mj. připomenul dlouhodobě vysokou úroveň česko-japonských vztahů, vč. nedávného výročí 100 let od navázání diplomatických vztahů a blížící se výročí 20 let od podepsání Strategického partnerství mezi oběma zeměmi v r. 2003 v Praze.

Podnikatelka/zaměstnankyně z Asie, Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Oceněna byla také reakce japonské vlády a veřejnosti na ruskou agresi na Ukrajině. Následovala prezentace ekonomického diplomata pana Ondřeje Svobody, během které představil účastníkům fóra ekonomický profil ČR, investiční vztahy mezi ČR a Japonskem, i atraktivní sektory pro potenciální japonské investory.

Připomenut byl v této souvislosti i úspěšný Rok české vědy, školství a inovací v Japonsku, který vyhlásilo Velvyslanectví ČR v Tokiu v minulém roce a během kterého se upozornilo na rostoucí důležitost spolupráce v oblasti inovací a nových sektorech ekonomiky. Za českou stranu na závěr vystoupil s představením České obchodní a průmyslové komory v Japonsku (CCCIJ) její předseda pan Roman Watanabe.

Češi vybaví města budoucnosti chytrými stromy nebo multifunkčními lavičkami

V druhé části programu byly představeny přítomné významné japonské společnosti, které reprezentovaly sektory služeb, zdravotnictví, stavebnictví chemického průmyslu nebo médií a které projevily zájem o navázání obchodních vztahů s ČR. Další společnosti se z kapacitních důvodů nemohly zúčastnit a lze uvažovat do budoucna o navazující akci. Fórum bylo ukončeno neformální networkingovou diskuzí, do které se zapojili i ředitelé japonských poboček českých IT společností.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Tokiu (Japonsko).

• Teritorium: Asie | Japonsko | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Software a ICT služby

Doporučujeme