ČEB bude spolufinancovat další expanzi Eurowagu

Česká exportní banka (ČEB) se bude podílet na další zahraniční expanzi české skupiny Eurowag, která je evropským lídrem pro řešení plateb a mobility v komerční silniční dopravě.

ČEB se poskytnutím úvěru na investice v zahraničí přidá do významné klubové transakce, na níž se podílejí Komerční banka, Česká spořitelna, ČSOB, UnicreditBank, CITIBANK, BNP Paribas, Raiffesenbank a PKO Bank Polski. Celková výše víceúčelového úvěru konsorcia předních evropských bank se splatností pěti let, který je určen na refinancování stávajících úvěrů a financování investičních a akvizičních záměrů skupiny Eurowag, dosahuje 565 mil. eur.

Ilustrační fotografie

„Jsme rádi, že jsme mohli podpořit dynamickou českou skupinu, která patří mezi evropskou špičku a nabízí inovativní a integrované řešení v komerční silniční dopravě. Dokázali jsme, že umíme pružně reagovat na potřeby významných českých exportérů, navíc ve spolupráci s komerčním bankovním sektorem. Je to jedna z cest, jak našim klientům nabídnout komplexnější a flexibilnější služby,“ říká Daniel Krumpolc, předseda představenstva a generální ředitel ČEB.

„Klíčovou prioritou naší společnosti je udržení kapitálové disciplíny a zároveň realizace strategických růstových příležitostí. Refinancování nám dává prostor a finanční flexibilitu, abychom nadále rostli a zároveň optimalizovali naši kapitálovou strukturu a likviditu,“ komentovala novou klubovou transakci Magdalena Bartoś, finanční ředitelka Eurowagu.

Skupina Eurowag byla založena v roce 1995. Je přední celoevropskou integrovanou platformou pro řešení plateb a mobility zejména v komerční silniční dopravě. Svým klientům Eurowag nabízí komplexní řešení – od správy vozového parku, platbu mýta, tankovací karty a refundace daní až po parkoviště, v nichž řidiči najdou důstojné zázemí pro svůj povinný odpočinek na cestě. Služeb a technologií Eurowagu využívají zákazníci ve více než třiceti zemích světa. Společnost je kotovaná na londýnské burze (LSE), jejím zakladatelem a generálním ředitelem je podnikatel a filantrop Martin Vohánka.

Česká exportní banka nabízí širokou paletu produktů a řešení pro vývoz výrobků, služeb a technologických celků i pro investice a expanzi českých firem do zahraničí. Banka vznikla v roce 1995. Od té doby podpořila přes 1860 obchodních případů ve více než 94 zemích světa v objemu přesahujícím 380 miliard korun.

V současné době financuje například výstavbu letišť v Senegalu, největší projekt českých firem v Africe za poslední desetiletí, podporuje projekty v energetice a letectví, svým financováním se podílela například i na vývoji českého cvičného proudového letounu.

• Teritorium: Česká republika
• Oblasti podnikání: Doprava, logistika

Doporučujeme