CEET VŠB-TUO připravil studii pro vznik největší FVE v Česku

Centrum energetických a environmentálních technologií, jedno z výzkumných pracovišť VŠB – Technické univerzity Ostrava, připravilo pro Liberecký kraj studii největší fotovoltaické elektrárny v České republice.

Ta by měla vyrůst na území bývalého vojenského prostoru Ralsko na Českolipsku. Výkon elektrárny by měl být 104 megawattů.

Ilustrační fotografie

„Námi připravovaná studie obsahuje několik variant využití leteckého území letiště Ralsko. Zvažuje se jednak zastavení celého prostoru letiště, což je ta největší varianta, chystáme ale i další možnosti, například, že zůstane prostor v areálu pro volnočasové aktivity,“ říká Zdeněk Neufinger, zástupce ředitele Výzkumného energetického centra, jedné ze součástí CEET VŠB-TUO.

Fotovoltaická elektrárna o takové velikosti v Evropě není. „Jsme ve fázi studií, zkoumáme, jaká by měla být velikost FVE, jaké budou investiční náklady, jaké bude připojení,“ dodává Neufinger. Následovat bude územní, stavební a prováděcí projektová dokumentace, kterou také bude připravovat Výzkumné energetické centrum CEET VŠB-TUO.

Redakčně upravená tisková zpráva VŠB-TUO

• Oblasti podnikání: Energetika | Věda, výzkum a vývoj

Doporučujeme