Česká designová svítidla zazářila v Mexiku

Česká designová světla společností Bomma, Brokis a Lasvit zazářila na čtvrtém ročníku prestižní přehlídky Maison Diez v Mexico City.

Projekt, který představuje to nejlepší ze světové produkce na poli unikátních a designových osvětlení, je pojatý jako dočasná galerie. Každý ročník této prestižní přehlídky je unikátní, je koncipován jako pop-up galerie v pokaždé jiných historicky či architektonicky výjimečných objektech. To spolu s tím nejlepším, co aktuálně světový trh v umělecky pojatém osvětlení nabízí, slibuje jeho návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Česká svítidla na veletrhu v Mexiku | Foto: Zastupitelský úřad ČR

Tradiční historický dům mexické metropole ve čtvrti San Miguel Chapultepec letos rozsvítilo na 50 nejprestižnějších světových značek designového osvětlení, mezi nimi i tři úspěšné české firmy: Bomma, Brokis a Lasvit.

Světelný tunel nebo les ze skla. Česká svítidla září za mořem i v Arábii

Společnost Maison Diez, kurátor akce, která je v Mexico City volně přístupná veřejnosti do 31. března 2023, představuje to nejlepší z aktuální nabídky soukromé i firemní klientele. Instalace těchto osvětlení v Mexiku nezdobí jen foyer bankovních domů a hotelů, stále častěji se dostává coby umělecký objekt i do soukromých sbírek. Během výstavy tak showroom navštíví desítky interiérových architektů a designerů z Mexika i regionu, kteří na české produkci oceňují originalitu a moderní design, jenž se snoubí s tradičním řemeslným zpracováním a oddaností kvalitě.

Česká firma Bomma na výstavě představila své unikátní umělecké dílo Metamorphosis, které se skládá z padesáti samostatných světel v kombinaci čiré, kouřové a jantarové barvy. Kolekce křišťálových světel pochází od českého designéra Ronyho Plesla a vznikla ve spolupráci sesterských sklářských značek Bomma a Rückl. Dále zde Bomma prezentuje svá světla Blimp, která se vyznačují inovativním provedením a moderními technologiemi.

Česká svítidla na veletrhu v Mexiku | Foto: Zastupitelský úřad ČR

Janštejnská firma Brokis tvoří designová interiérová osvětlení navržená uznávanými českými i zahraničními designéry. Společnost kombinuje tradiční ručně foukané sklo s dalšími materiály, jako je dřevo nebo ručně opracovaný kov. V Mexiku společnost Brokis představila jedinečná venkovní světla Dome Nomad a lampy na knotovém zavěšení.

A konečně poslední z trojice českých designérských a sklářských dílen, světově známá společnost Lasvit, v Mexiku představuje kolekci závěsných svítidel Spacey od designéra Lukáše Nováka. Svítidla jsou vytvořena starou techniku zvanou „lithyan“ a vypadají jako planety ve vesmíru. Technika lityanu byla vynalezena téměř před 200 lety v Novém Boru, a právě Novák tuto techniku znovuvzkřísil.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Mexiku (Mexiko). Autorka: Daniela Sedláková, ekonomická specialistka.

• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí

Doporučujeme