Česká developerská skupina expanduje v Srbsku

Česká republika získává v Srbsku další významnou pozici jako silný market leader. Společnost RC Europe RSB d.o.o. z holdingu české mateřské firmy RC Europe se sídlem v jihomoravském Vyškově ohlásila otevření již čtvrtého retail parku NEST v Obrenovaci u Bělehradu.

První fáze s celkovou prodejní plochou 8 200 m2 bude slavnostně otevřena za účasti starosty města a zástupců českého velvyslanectví ve čtvrtek 27. května 2021. RC Europe zároveň pokračuje na přípravných pracích na druhé fázi developerského projektu s plochou 2 760 m2, kterou plánuje otevřít na konci roku 2022.

Společnost RC Europe působí v Srbsku již sedmým rokem a za dobu své působnosti se jí podařilo realizovat obchodní parky NEST v Kraljevu ve dvou fázích s celkovou prodejní plochou 9 500 m2, retail park v Užici s plochou 6 600 m2 a první fázi ve Vršaci s výměrou 2 900 m2. Na konci roku 2020 úspěšně dokončila společnost RC Europe transakci s další českou skupinou ZFP, které prodala 75% podíl v retail parku v Užici. ZFP se také podílí na financování rozvoje projektů skupiny RC v Srbsku.

Mimořádné úspěchy české firmy v Srbsku potvrzuje i skutečnost, že RC Europe aktuálně připravuje dosud největší srbský retailový projekt, a to na jihu země v Niši o rozměru 12 000 m2.

V rámci další expanze se česká skupina RC Europe bude bezesporu výrazně profilovat jako klíčový developer na retailovém trhu v Srbsku, přičemž další zakázky by měly být realizovány v úzké kooperaci s hlavními obchodními partnery, jako jsou firmy LIDL Srbija KD, Delhaize, LC Waikiki, NewYorker, JYSK, Deichmann, TAKKO, INTERSPORT, SportVision, Forma Ideale, DM Drogerie, BENU Apoteka a další.

Společnost RC Europe dlouhodobě spolupracuje v rámci svých aktivit s Velvyslanectvím ČR v Bělehradě, které je nápomocno především v rozvíjení vztahů na úrovni jednotlivých municipalit a představitelů veřejné správy.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Bělehradě (Srbsko). Autor: Miroslav Čančík.

• Teritorium: Evropa | Srbsko | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Maloobchod | Obchod

Doporučujeme