Česká firma pokračuje v úspěšné spolupráci se srbskou leteckou společností Air Serbia

Srbská národní letecká společnost Air Serbia potvrdila zájem na další spolupráci s českou firmou Czech Airlines Technics (CSAT).

Obě společnosti podepsaly nový kontrakt na údržbu, opravy a generální opravy kol a brzd pro celou flotilu letadel Airbus A330, A320, A319 a ATR srbského národního dopravce.

Ilustrační fotografie

Společnost Air Serbia v současné době provozuje dva Airbusy A330, tři A320 a deset A319. Dále disponuje šesti turbovrtulovými letadly ATR 72-600. Pro celou tuto leteckou flotilu Air Serbia bude servis kol a brzd zajišťovat Czech Airlines Technics, a to na pražském ruzyňském letišti.

Vzájemná spolupráce mezi českou a srbskou společností probíhá již mnoho let a nový kontrakt o budoucí spolupráci je de facto potvrzením, že odbornost a spolehlivost údržby a oprav letadel dokonale odpovídají vysokým požadavkům Air Serbia.

ExportMag.cz: Exportní aliance? Staví vzorové chytré město, šíří slávu českého piva

Czech Airlines Technics (CSAT) je dceřinou společností české skupiny Letiště Praha. Zaměřuje se primárně na opravy a údržbu letadel a letecké techniky na úrovni těžké údržby, traťové údržby, údržby letadlových celků, podpory provozovatelů a údržby letadlových podvozků. Firma provádí těžkou údržbu typů Boeing 737, Boeing 737 MAX, Airbus 320 Family i A321neo. Mezi zákazníky Czech Airlines Technics patří letecké společnosti Austrian Airlines, LOT Polish Airlines, Finnair, Eurowings, Transavia, Air Corsica a další.

V roce 2018 také společnost Czech Airlines Technics vstoupila na trh s prodejem spotřebního materiálů, např. náhradních dílů na letadla, a následně pro své zákazníky spustila E-Commerce portál e-CSAT.com. Nad rámec běžné údržby patří do portfolia poskytovaných služeb CSAT například realizace různých modifikací, strukturálních oprav, výměn motorů, výměn a oprav letadlových podvozků a jiných letadlových součástek.

Za zmínku rovněž stojí modifikace Split Scimitar Winglets na letounech Boeing 737NG, kterou CSAT provedla jako první v kontinentální Evropě, a Sharklets na letounech Airbus A320. Společnost má zároveň zkušenosti s instalací satelitní antény, palubního Wi-Fi systému a modifikace kabiny „Spaceflex“.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Bělehradě (Srbsko).

• Teritorium: Evropa | Srbsko | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Letecký průmysl

Doporučujeme