Česká národní expozice na veletrhu Zuliefermesse 2023 v Lipsku

Ve dnech 7.–10. března 2023 se v Lipsku konal jeden z předních mezinárodních veletrhů subdodávek Zuliefermesse. České firmy byly na tomto veletrhu představeny v rámci společné národní expozice, připravené MPO ČR.

Veletrh je významnou platformou pro navázání obchodních kontaktů v oblasti obecného i speciálního strojírenství, automobilového průmyslu, výroby dopravních prostředků, nástrojů a dalších průmyslových odvětví. Česká expozice prezentovala devět českých vystavovatelů, včetně Svazu sléváren ČR.

Ilustrační fotografie

Veletrh se koná pravidelně jednou za dva roky, česká národní expozice zde byla naposledy prezentována v roce 2019, protože v roce 2021 se akce konala pouze digitální formou. Česká národní expozice prezentovala činnost Svazu sléváren ČR a výrobní sortiment osmi českých firem AJAX, ČZ a.s., BELIS a.s., DRUPOL, HYDAC, MS PROTECH, Rubena s.r.o. a ZPS a.s.

Dne 8. března proběhla v české expozici v rámci doprovodného programu společenská akce – přátelské obchodní setkání pro české vystavovatele a jejich obchodní partnery, kterou zahájila paní Marcela Kleníková, projektová manažerka Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, spolu s ředitelem Svazu sléváren ČR Josefem Hlavinkou, zástupcem lipských veletrhů v ČR Pavlem Pelikánem a Jozefem Špánikem z Generálního konzulátu ČR v Drážďanech.

Exportní aliance? Staví vzorové chytré město, šíří slávu českého piva

Zuliefermesse je jedním z předních mezinárodních subdodavatelských veletrhů v Evropě. Každé dva roky je platformou pro subdodavatele zejména počátečních a středních výrobních fází i pro poskytovatele průmyslových služeb.

Veletrh Zuliefermesse 2023 se svojí kompletní vystavovatelskou nabídkou opět stal místem setkávání osob s rozhodovací pravomocí a odborníků z oblasti obecného strojírenství a speciálního strojírenství, automobilového průmyslu a výroby dopravních prostředků, výroby nástrojů a dalších průmyslových odvětví.

Paralelně se v Lipsku uskutečnil i mezinárodní veletrh obráběcích strojů a automatizace výroby Intec. Veletrhy Zuliefermesse a Intec společně tvoří veletržní kombinaci, která je v Evropě jedinečná a prezentuje celý průmyslový výrobní řetězec – od výchozích materiálů, dílů, komponentů a sestav až po výrobní technologie pro obráběcí, ablační a aditivní procesy a digitalizaci výroby. Uživatelé zde najdou řešení na míru pro všechny fáze od plánování a přípravy výroby přes vlastní výrobu a výrobní operativu až po finální distribuci.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Drážďanech (Německo).

• Teritorium: Evropa | Německo | Zahraničí

Doporučujeme