Česká pomoc při zvládání koronavirové epidemie v přistěhovaleckých táborech v Řecku

Česká republika byla jedním z členských států EU, které zareagovaly na žádost řeckého ministerstva pro migraci a azyl, a Athénám poskytla materiální dar v hodnotě 4,3 mil. Kč. Zásilku dopravil 27. dubna 2020 konvoj HZS ČR.

Již podruhé během měsíce přispěla Česká republika Řecku, které jako hraniční stát na jihovýchodní výspě EU čelí negativním důsledkům ilegální migrace.

Poté, co ČR 9. března 2020 zareagovala jako jedna z prvních zemí na eskalaci migrační krize na řece Evros, odpověděla ČR také na žádost řeckého ministerstva pro migraci a azyl motivovanou rozšířením koronavirové epidemie v přistěhovaleckých táborech. Vláda ČR 23. dubna 2020 schválila návrh MV ČR na materiální dar Řecku v hodnotě 4,3 mil. Kč a v koordinaci s řeckou stranou ČR Athénám dodala hygienické potřeby, nafukovací matrace, spací pytle, deky a ručníky.

Pořízení vybavení a dopravu do Řecké republiky zajistil Hasičský záchranný sbor ČR. Konvoj HZS ČR s materiální pomocí byl 27. dubna 2020 za účasti zastupitelského úřadu ČR v Athénách vyložen v centrálním skladu řeckého Hasičského sboru.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Athénách (Řecko).

• Teritorium: Řecko
• Témata: Koronavirus svět

Doporučujeme