Česká republika se představila na veletrhu Elmia Subcontractor ve Švédsku

Česká republika se úspěšně představila na největším strojírenském veletrhu ve Skandinávii Elmia Subcontractor, který se uskutečnil ve dnech 8.–12. listopadu 2021 ve švédském Jönköpingu.

Celkem 12 českých firem se prezentovalo na největším skandinávském strojírenském veletrhu Elmia Subcontractor. Česká republika se prezentovala ve dvou stáncích pod značkou „Czech Republic the Country for the Future“ na celkové ploše celkem více než 130 m2, a to jednak v rámci oficiální účasti ČR organizované Ministerstvem průmyslu a obchodu a v expozici CzechTrade.

Ilustrační fotografie

Zúčastněné firmy při jednáních podpořili zástupce vedoucího úřadu Zastupitelského úřadu ČR ve Stockholmu Martin Bašta, ředitel CzechTrade Scandinavia Tomáš Rousek a výkonný ředitel Svazu sléváren ČR Josef Hlavinka.

Zástupci českých firem během veletrhu představili svoji produkci, která kromě standardních strojírenských komponentů také zahrnuje vybrané špičkové technologie z oblastí pokročilého strojírenství a pokročilé výroby jako například technologie 3D kovového tisku, plastického vstřikování kovů či práškové metalurgie.

Na veletrhu své výrobky představily české strojírenské firmy, jejichž produkce buďto již směřuje, nebo má potenciál k uplatnění na náročném švédském trhu. Jednalo se o firmy Advanced Metal Powders s.r.o., AWELD spol. s r.o., BENEŠ a LÁT a.s., Evektor, spol. s r.o., HESTEGO a.s., HTP s.r.o., HYDAC Group, KSK Precise Motion a.s., MS ProTech s.r.o., ZETOR KOVÁRNA s.r.o. a další.

Česká účast na veletrhu Elmia Subcontractor pozvedla dobré jméno českého strojírenského průmyslu ve Švédsku, resp. v regionu celé severní Evropy a výrazně podpořila šance českých strojírenských firem na úspěch na švédském trhu.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky ve Stockholmu (Švédsko).

• Teritorium: Evropa | Švédsko | Zahraničí

Doporučujeme