Český výrobce IoT zařízení plánuje na podzim vstoupit na trh START pražské burzy

Liberecký inovátor v oblasti internetu věcí HARDWARIO plánuje na podzim vstoupit na trh START Burzy cenných papírů Praha. Investorům z řad institucí a veřejnosti nabídne až 20 procent svých akcií.

Získaný kapitál chce společnost použít na vývoj i rozvoj obchodu s cílem urychlit mezinárodní expanzi.

Hardwario | CzechInvest

Řešení společnosti již dnes používá například ŠKODA AUTO nebo britský Vodafone. Chytrá zařízení od HARDWARIO fungují na bezdrátové technologii, na bateriový provoz zvládnou fungovat několik let. Připojí se k internetu téměř odkudkoliv a snadno se integrují s dalšími systémy.

Technologická společnost HARDWARIO od roku 2016 vyvíjí a vyrábí elektroniku určenou k monitorování a přenosu dat z libovolného prostředí či zařízení. K tomuto hardware rovněž nabízí vlastní cloudovou platformu pro jeho správu a integraci s dalšími systémy. Své výrobky a služby nabízí prostřednictvím celosvětové sítě partnerů, kterým poskytuje technickou a obchodní podporu, včetně otevřené sady vývojových nástrojů umožňující vytváření vlastních aplikací. Svůj obchodní rozvoj společnost v minulosti významně podpořila založením poboček ve Velké Británii, Polsku a USA. V rámci plánovaného IPO chce HARDWARIO získat od investorů nový kapitál, který použije na rozšíření vývojového a obchodního týmu, zkvalitnění podpory partnerů a zejména na urychlení mezinárodní expanze.

Firma se v průběhu letošního roku transformovalo na akciovou společnost a podniklo sérii nezbytných kroků vedoucích ke vstupu na trh START pražské burzy. Upsat své akcie plánuje již v podzimních měsících letošního roku. Investorům z řad institucí i široké veřejnosti nabídne až 20% akciový podíl formou nově emitovaných akcií.

HARDWARIO od svého založení dodává zákazníkům zařízení pro průmyslový internet věcí, která jsou založena na moderních bezdrátových přenosových technologiích, tzv. LPWAN. Tyto inovativní technologie se vyznačují velmi nízkou spotřebou a vysokou dostupností signálu. V kombinaci s vlastním hardwarem s velmi nízkou spotřebou dokáží HARDWARIO a jeho partneři přenášet požadovaná data odkudkoli, a to i z míst bez standardního připojení k elektrické síti a internetu.

Chytrá krabička Hardwario hlídá klima v lesích i přehřívání motorů ve výrobních linkách

Obchodní příležitosti pro své výrobky a služby nachází HARDWARIO v mnoha průmyslových oborech – ve výrobě, retailu, správě budov, zemědělství, lesnictví nebo zdravotnictví. Mezi koncové uživatele produktů HARDWARIO patří již dnes celá řada významných firem, jako například ŠKODA AUTO, LEGO, ASAHI, ArcelorMittal, Siemens nebo Coca-Cola. Mezi technologické partnery pak patří operátoři mobilních sítí a společnost Microsoft.

„Již šest let plníme každodenní prací naši misi transformovat dnešek na digitální zítřek. My a naši partneři jsme přesvědčeni, že digitalizace přinese lidstvu významné úspory energií a výrazně zlepší podmínky života na Zemi. Proto budujeme naši partnerskou síť a sdílíme s ní nejlepší praktiky jak připojit co nejvíce zařízení a prostředí k internetu, jak je propojit s dalšími daty a jak z toho všeho vytvářet smysluplné projekty. Náš stabilní tým vyvíjí a dodává unikátní systémy, které jsou díky podpůrným službám a přidružené technické podpoře obtížně nahraditelné konkurenčními produkty. Jsme zkušení vývojáři a obchodníci s globální ambicí být vedoucí firmou v oblasti dodávek průmyslových IoT zařízení. Mezi nejperspektivnější IoT aplikace řadíme monitoring efektivity výroby, monitoring spotřeby energií a alternativních zdrojů energie a environmentální monitoring. Věřím, že budeme atraktivní nejen pro naše partnery a zákazníky, ale také investory,“ říká CEO a spoluzakladatel společnosti Alan Fabik.

Zakladatel startupu Hardwario Alan Fabik | CzechInvest

„Během své existence podpořilo HARDWARIO několik strategických i individuálních investorů. Nejdéle nás na společné cestě podporuje andělský investor FS Assets. V roce 2019 nás podpořili investoři z emise crowdfundingového portálu Fundlift, kterou jsme letos v květnu úspěšně zakončili konverzí na akcie či splacením. Na začátku letošního roku jsme rovněž otevřeli strategickou spolupráci se společností eMan, jejíž akcie jsou na trhu START úspěšně zalistovány od roku 2020. Těšíme se na nové investory trhu START, ke kterým budeme přistupovat stejně otevřeně a zodpovědně, jako k investorům současným. IPO nám mimo kapitálu pro financování našeho růstu a expanze rovněž přinese kredibilitu veřejně obchodovatelné společnosti, která je hodně potřebná zejména při jednání se zahraničními obchodními partnery,” dodává CFO společnosti Tomáš Morava.

Redakčně upravená tisková zpráva

• Témata: Inovace a startupy
• Oblasti podnikání: Software a ICT služby

Doporučujeme