Česká textilka Aries jde proti proudu, její výrobky dobyly Čínu

Společnost Aries začala s exportem po patnácti letech působení na domácím trhu. Jako první vstoupila na sousední Slovensko. Dnes vyváží sportovní a zdravotnické pletené zboží do dvacítky zemí světa.

Výrobní závod společnosti Aries, kde se vyrábějí ponožky z prémiových materiálů. Foto: AriesI když Ladislav Šulc působil řadu let v textilce ve Studenci v Podkrkonoší, kde zastával pozice od dělníka po mistra, práce ho časem přestala naplňovat a tak zběhl do továrny na hračky. Tam získal řadu nových zkušeností s vedením výroby, plánováním a kalkulacemi.

Když se pak na začátku 90. let ocitl bez práce, rozhodla o jeho dalším směřování náhoda. V televizi zahlédl reklamu na pletací stroje z Unipletu Třebíč, a protože měl textilní průmyslovku a v oboru se již nějaký čas pohyboval, vyrazil s manželkou stroj zakoupit a společně založili firmu Aries. Výhodou tehdejšího „podnikatelského pravěku“ bylo, že banky ochotně půjčovaly a stačilo jim ručení zakoupenými stroji. Na druhou stranu firma vznikla živelně, bez potřebných znalostí, finančního zázemí, zákazníků i zavedené značky.