Česká účast na International Travel Expo 2023 v Hongkongu

Pravidelným červnovým termínem v kalendáři každého Hongkonžana je veletrh ITE. Tým konzulátu se tak ve spolupráci s agenturou CzechTourism intenzivně věnoval propagaci Česka jako ideální prázdninové, ale i MICE destinace.

ITE 2023 se konal v termínu od čtvrtka 16. června do neděle 18. června 2023. První dva dny byl veletrh zpřístupněn pouze odborníkům a podnikatelům turistického segment a o víkendu veletrh uvítal širokou veřejnost.

Ilustrační fotografie

ITE je jediným veletrhem se zaměřením na turismus, který je v Hongkongu pořádán. Každoročně přitáhne velké množství návštěvníků z řad široké veřejnosti. Letošní ročník navštívilo 55 925 cestovatelů a téměř 6 000 kontaktů z řad odborné veřejnosti.

Účast zástupců českých firem na veletrhu ITE je pomyslným završením několikaměsíční kampaně, která si klade za cíl osvěžit povědomí místních obyvatel o naší zemi a představit rozmanitou turistickou nabídku Česka. Díky zapojení rozličných firem se podařilo prezentovat širokou nabídku služeb a atrakcí. Incomingová kancelář Liberty Prague poskytuje již 30 let služby destinačního managementu, Via Outlets nabízejí spojení kultury s výhodnými nákupy v přímé blízkosti centra Prahy, společnost Enjoy Europe poskytuje dopravu skupinám i jednotlivcům.

ExportMag.cz: Čipy a jízdní kola. V čem ještě exceluje malý velký Tchaj-wan?

Účastníci networkingového B2B worskhopu měli nad rámec nabídky CzechTourism a Liberty Prague navíc díky prezentacím firem jako Budějovický Budvar a Preciosa možnost i lépe poznat českou kulturu a dozvědět so o možnosti prohlídek pivovarů, sklářských závodu a krásách křišťálového údolí oblasti Jizerských a Lužických hor.

Během B2C části veletrhu proběhly dva semináře pro veřejnost, během kterých zástupce CzechTourism, pan Lukáš Pokorný, prezentoval ČR jako ideální destinaci pro cestovní ruch. Druhý seminář se zaměřil na problematiku lázeňství. Bohatá nabídka a dlouhá tradice českého lázeňství v Hongkongu není příliš známa, jedná se nicméně o odvětví, o které je mezi místními obyvateli zvýšený zájem, často v kombinaci s aktivním trávením dovolené.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Hongkongu (Čína). Autorka: Anna Dupalová, ekonomická diplomatka.

• Teritorium: Asie | Hongkong | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Cestovní ruch, volný čas

Doporučujeme