Česká účast na veletrhu Metaloobrabotka-Svarka Ural v Rusku

Ve dnech od 16. do 19. března 2021 proběhl v Jekatěrinburgu veletrh Metaloobrabotka-Svarka Ural jako první zdejší akce po přestávce vynucené covidem.

V Jekatěrinburgu, hlavním městě Sverdlovské oblasti na Urale, proběhl první veletrh po přestávce vynucené pandemií. Byla to tentokrát jen na národní úrovni „Metaloobrabotka-Svarka Ural“, která představila přes 100 firem z oblasti obráběcích a svařovacích technologií.

Výstavu slavnostně zahájil Sergej Pěrěstoronin, ministr průmyslu a vědy Sverdlovské oblasti. Uvítal úsilí a odvahu organizátorů k uspořádání veletrhu a poděkoval firmám za jejich účast. Vyzdvihnul historickou průmyslovou tradici Uralu i současné moderní technologie a rozvoj aplikované vědy, které se začínají čím dál tím více zapojovat do modernizace zdejšího průmyslu. Dále krátce vystoupili představitelé oborových asociací.

Protože jsou dosud uzavřené hranice, mohly se ze zahraničních představit jen ty firmy, které mají pobočky nebo dceřiné firmy v RF. Takoví zástupci byli z Německa, Japonska, Itálie a České republiky. Z ČR to byla dceřiná firma ANAJ-ROSS, která sídlí v Sankt Peterburgu a vyrábí obráběcí nástroje se speciálním pokrytím prodlužujícím jejich odolnost k opracování kovových materiálů. V rámci seznámení s produkty některých významných vystavovatelů navštívil ministr Pěrěstoronin rovněž stánek firmy ANAJ-ROSS.

Veletrh Metaloobrabotka-Svarka Ural se stal v Jekatěrinburgu první výstavou otevřenou po vynucené roční covidové přestávce. Potěšila účast firmy ANAJ-ROSS a rovněž ministr Pěrěstoronin vyjádřil poděkování za její účast.

I když byla striktně dodržována hygienická opatření (rouškový režim, měření teploty všech příchozích před vstupem do výstavních prostor, klimatizace haly napojená na filtraci vzduchu – hala předtím sloužila jako prostor pro záložní lůžka pro covidové pacienty), povolení uspořádat výstavu je výrazným signálem vedení provincie, že již vidí blížící se konec pandemických opatření a návratu k normálnímu životu. Ministr Pěrěstoronin také potvrdil, že se v letošním roce počítá s již plnohodnotným mezinárodním strojírenským veletrhem INNOPROM 2021.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Jekatěrinburgu (Rusko). Autor: M. Vlastník, ekonomický konzul.

• Teritorium: Evropa | Rusko | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod

Doporučujeme