České cestovní kanceláře na veletrhu IBTM v Mexiku

Ve dnech 24. a 25. srpna 2022 se na veletrhu IBTM v Mexico City, největší podobné akci roku, představilo i pět zástupců českých cestovních kanceláří a DMCs (Destination Management Companies).

Na společném stánku organizovaném kanceláří CzechTourism proběhly prezentace a schůzky s mexickými i mezinárodními nákupčími. Na okraj veletrhu byla v zahradě Velvyslanectví ČR v Mexiku uspořádána networkingová akce s účastí mexických médií a zástupců cestovního ruchu.

Ilustrační foto

Veletrh IBTM Americas patří v současné době k nejvýznamnějším veletrhům cestovního ruchu segmentu MICE (Meetings, Incentives, Conferences & Exhibitions). Letošního ročníku se zúčastnilo se přes 450 vystavovatelů – od cestovních agentur, DMCs, hotelů, zástupců turistických destinací i kongresových služeb, po dopravce a lázeňské rezorty. Veletrh je tradičně určen pouze odborníkům, pro které jsou organizovány dvojstranné schůzky k maximalizaci efektivity účasti a k navázání nových kontaktů.

Na stánku České republiky organizované CzechTourism se představili i zástupci českých cestovních kanceláří a DMCs Eastern Europe Tours, DZK, Umbrella Holidays, Corinthia Hotels a Hilton Hotels CZ.

Jihoameričané jsou posedlí krásou. Investují do ní navzdory krizi

Návštěvníci se mohli seznámit s cestovní situací po covidových restrikcích a aktuální nabídkou v segmentu MICE. Zajímali je obnovené kapacity pro kongresovou turistiku a pořádání velkých firemních akcí a ocenili i kompletní otevření země pro zahraniční turisty.

V závěru veletrhu proběhl v prostorách Velvyslanectví ČR v Mexiku networkingový koktejl, kterého se krom českých firem zúčastnilo na padesát mexických a mezinárodních protějšků a novinářů.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Mexiku (Mexiko).

• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Cestovní ruch, volný čas

Doporučujeme