České firmě se daří úspěšně importovat britské čističky vzduchu s inovativní technologií

Plzeňská společnost Stamed s.r.o. působí na českém trhu jako distributor zdravotnického zařízení a pomůcek od roku 2012. Jedním z jejích hlavních cílů je zavádět výrobky a technologie ve špičkové kvalitě od zahraničních výrobců, které dosud nemají na českém trhu své zastoupení.S tímto záměrem se firma zhruba před čtyřmi lety obrátila na BIC Plzeň, aby zjistila, jakým způsobem je možné v rámci sítě Enterprise Europe Network navázat kontakty na nové výrobce inovativních produktů. Oblastí, ve kterých se mohl nový partner profilovat, bylo mnoho a vskutku firma hledala potenciálního partnera v mnoha odvětvích.

Během posledního roku však zúžila svoji pozornost pouze na vybraná odvětví, mezi kterými byla například i problematika čištění vzduchu. Klient si přál najít inovativní produkt, který by měl širokou škálu využití v mnoha interiérech, ale zároveň, aby efektivně ničil bakterie a viry, které jsou nebezpečné zejména pro pacienty v nemocničních a sociálních zařízeních.

V této oblasti se podařilo klientovi zprostředkovat několik desítek kontaktů na zahraniční výrobce/dodavatele. Z předložených nabídek se ukázaly jako velmi zajímavé produkty od britské firmy Radic8 Ltd., která se specializuje na technologie čištění a sterilizace vzduchu. V této oblasti společnost zaujímá přední pozice ve vývoji nových systémů čištění a rovněž inovativních řešení v rámci již osvědčených metod. Čističky disponují patentovanou technologií VirusKiller, která spolehlivě ničí škodliviny ze vzduchu. Své uplatnění přístroje nacházejí ve všech interiérech, tj. od domácností a hotelových pokojů až po zdravotnická zařízení či velké kanceláře.

Vzduch, který prochází čističkou od společnosti Radic8 musí projít nejdříve HEPA filtrem, který filtruje prachové částice. Radic8 využívá filtr s ukotvenými částicemi nanostříbra, které zabraňují množení virů a bakterií na povrchu HEPA filtru. Vzduch následně proudí přes chromové tyče s nanočásticemi oxidu titaničitého, které jsou nasvíceny UV-C lampami. Oxid titaničitý díky svým fotokatalickým vlastnostem ničí viry, bakterie a spory plísní. Nakonec vzduch musí projít skrz filtr s aktivním uhlím, které zneškodní zápach a toxické látky. Díky své vysoké efektivitě a kvalitě se začaly čističky těšit vysoké popularitě mezi spotřebiteli.

Díky službám BIC Plzeň v rámci sítě Enterprise Europe Network našla společnost Stamed s.r.o. nový produkt, který je úspěšný na českém trhu.

• Teritorium: Evropa | Velká Británie | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Služby

Doporučujeme