České firmy míří do Singapuru a Korejské republiky

Na Velikonoční pondělí 10. dubna 2023 se na 60 českých podnikatelů vydá na podnikatelskou misi do Singapuru a Korejské republiky.

Delegace vedená viceprezidentem Hospodářské komory ČR, Michalem Šteflem, doprovodí ministra dopravy ČR Martina Kupku na jeho oficiální návštěvě. Obchodní mise se koná ve spolupráci s Česko-singapurskou obchodní komorou, na jejíž konferenci v lednu za přítomnosti zástupců více než 150 firem ministr Kupka svou plánovanou návštěvu oznámil.

Ilustrační fotografie

Podnikatelskou delegaci, kterou společně sestavila Hospodářská komora ČR a Česko-singapurská obchodní komora, tvoří představitelé českých firem a institucí. Zastoupení odvětví a sektorů je velmi pestré, jelikož kromě dopravy či infrastrukturních odvětví se účastní společnosti z oblasti informačních technologií, umělé inteligence, investic nebo real estate.

Účastníky v Singapuru čeká bohatý program v režii Velvyslanectví ČR v Singapuru. Vrcholem celé singapurské části je následně Česko-singapurské obchodní fórum v prestižním singapurském hotelu Conrad, které organizovaly výše zmíněné instituce. V oficiální části k firmám promluví ministr Kupka a singapurský seniorní ministr dopravy Chee. Následovat budou panelová diskuze a očekávaná B2B jednání mezi českými a singapurskými firmami. Zájem o účast a jednání se zástupci českých firem byl rekordní, zúčastní se přibližně 160 singapurských firem různých oborů.

Čipy a jízdní kola. V čem ještě exceluje malý velký Tchaj-wan?

„Zájem z řad českých i singapurských firem nás velice těší, neboť přichází ve fázi zintenzivnění bilaterálních vztahů mezi oběma zeměmi. Jde o první oficiální návštěvu na ministerské úrovni od znovuotevření zastupitelského úřadu v Singapuru. V prosinci 2022 došlo i k setkání na nejvyšší politické úrovni – premiéra Fialy a singapurského premiéra Lee, a to v rámci summitu EU-ASEAN. Tento dynamický vývoj může českému byznysu v Singapuru jedině pomoci,“ říká Marcel Bednář, prezident Česko-singapurské obchodní komory.

Singapuru se přezdívá „brána do Asie“ díky své strategické poloze a přístupu na další asijské trhy nejen v rámci sdružení ASEAN (Sdružení národů jihovýchodní Asie). Přestože jde o velmi multikulturní stát, obyvatelé Singapuru jsou rodilí mluvčí angličtiny a jsou rovněž navyklí na evropské jednání, např. v porovnání s jinými asijskými státy. Tyto okolnosti odstraňují prvotní bariéry budování úspěšného obchodního vztahu.

Zdroj: Česko-singapurská obchodní komora

• Oblasti podnikání: Obchod

Doporučujeme