České firmy na jordánském veletrhu JIMEX/SONEX prezentovaly inovativní řešení

Na veletrhu JIMEX / SONEX 2023, který proběhl v jordánském Ammánu, úspěšně představily chytrá řešení v oblasti energetiky i české firmy.

Zúčastnily se firmy ELKO EP, Solarity a TEDOM, nanotechnologický sektor reprezentovala společnost SVCS Process Innovation. Česká účast na tomto veletrhu byla součástí projektů na podporu ekonomické diplomacie PROPED.

Ilustrační fotografie

V rámci výstavy se uskutečnil i odborným publikem velmi dobře přijatý workshop s příznačným názvem „Check the Czech Solutions“, kde měly všechny čtyři české firmy možnost prezentovat své nápady nejen zástupcům jordánského byznysu, včetně velkých energetických firem, ale také zástupcům relevantních státních institucí a akademické sféry z jordánských technických univerzit. Stánek České republiky na veletrhu JIMEX/SONEX 2023 navštívil i jordánský ministr veřejných prací a bydlení Maher Abu Al Samen, vedle řady dalších návštěvníků z různých zemí, především z okolního regionu.

ExportMag.cz: V Jordánsku Češi uspěli se sklem, voňavkami i fotovoltaikou

Firma ELKO EP ve spolupráci s místním partnerem úspěšně nabízí chytrá energetická řešení pro domácnosti i kompletní budovy v podobě svého systému iNELS. Firma Solarity si v Jordánsku dokonce vybudovala pobočku, která se svojí sofistikovanou nabídkou v oblasti fotovoltaiky rychle dostala mezi hlavní hráče na regionálním trhu. TEDOM nyní dodává do Jordánska své kogenerační jednotky jednotlivým zákazníkům, díky PROPEDu se mu nyní v Jordánsku rýsuje řada dalších možností.

Firma SVCS Process Innovation ve spolupráci se ZÚ Ammán navštívila potenciálního partnera v Jordánsku, Nanotechnologický institut působící v rámci prestižní Jordan University of Science and Technology v severojordánské metropoli Irbidu. Jednání s děkanem tohoto institutu doktorem Burhanem Albissem mj. potvrdilo velký zájem kvalitních jordánských univerzit o akademickou spolupráci s ČR.

Jordánsko nabízí v energetice řadu zajímavých příležitostí, zejména v oblasti obnovitelných zdrojů, zvyšování energetické efektivity či modernizace distribuční sítě. Jordánští partneři přitom výrazně oceňují komplexnost českých řešení. Veletrh JIMEX/SONEX, který se koná v Ammánu jednou ročně obvykle začátkem června je mimořádně vhodnou příležitostí, jak je osobně představit.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Ammánu (Jordánsko). Autorka: Zuzana Benešová, ekonomická diplomatka.

• Teritorium: Asie | Jordánsko | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Energetika

Doporučujeme