České firmy se představily armádnímu velení Thajska i dalších asijských zemí

Na tradičním bezpečnostním a obranném veletrhu Defense & Security v thajském Bangkoku se představilo osm českých firem. Vlastní expozicí se prezentovala společnost Colt CZ Group (Česká zbrojovka).

Veletrh Defense & Security se letos uskutečnil na přelomu srpna a září. Doprovodné prezentační akce byly realizovány jako projekt na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) v úzké spolupráci velvyslanectví ČR s agenturou AMOS (Ministerstvo obrany ČR), Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu ČR a agenturou CzechTrade. Národní stánek (Czech Pavilon) byl v gesci ministerstva průmyslu a obchodu.

Veletrh Defense & Security v Bangkoku | Zdroj: Zastupitelský úřad ČR v Bangkoku

Veletrh Defense & Security se v Bangkoku koná každé dva roky a je jednou z nejvýznamnějších událostí svého druhu v celém regionu jihovýchodní Asie, letos výjimečně kvůli pandemii covidu-19 v odloženém termínu.

Českou delegaci na letošním ročníku vedl za ministerstvo obrany Aleš Vytečka, ředitel Agentury pro mezivládní obrannou spolupráci (AMOS), a za ministerstvo průmyslu Richard Hlavatý, ředitel Odboru zahraničně ekonomických politik II. Česká účast na veletrhu svým rozsahem i náplní úspěšně navázala na předchozí ročník konaný v roce 2019. Příští standardní termín veletrhu je naplánován na listopad 2023.

V rámci projektu PROPED se uskutečnil odborný „vrtulníkový“ seminář – blok prezentací pod názvem „Mi helicopters comprehensive life cycle support“ pro představitele ozbrojených složek relevantních zemí, vlastnících vrtulníky Mi a hledajících zkušené a spolehlivé partnery. V průběhu semináře vystoupili zástupci firem LOM Praha Trade, PBS Velká Bíteš a LPP.

České firmy měly během obchodních schůzek v rámci dalšího programu možnost představit se vrcholným představitelům ozbrojených složek Thajska a dalších zemí – včetně Malajsie nebo Filipín.

Veletrh Defense & Security v Bangkoku | Zdroj: Zastupitelský úřad ČR v Thajsku

Český pavilon se na veletrhu těšil velkému zájmu thajských i ostatních zahraničních účastníků, zástupci agentury AMOS i jednotlivých firem vedli obchodní jednání o konkrétních projektech s thajskými i dalšími partnery. Česká republika tak měla mimořádnou příležitost prezentace svých firem nejen v Thajsku, ale i v rámci širšího regionu členských států uskupení ASEAN.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Bangkoku (Thajsko). Autor: Aleš Ždimera, ekonomický diplomat.

• Teritorium: Asie | Thajsko | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Obranný průmysl

Doporučujeme