České firmy se úspěšně prezentovaly na dvou mexických stavebních veletrzích

Ve dnech 11.–14. 10. 2022 proběhly v hlavním městě Mexika dva významné stavební veletrhy – Obra Blanca a Expo Cihac.

Na veletrhu Obra Blanca se tradičně představila firma Chuděj s.r.o., výrobce vpustí a lineárních žlabů, a na veletrhu Expo Cihac se se svým designovým městským mobiliářem představila společnost mmcité. Navšívily jej i firma ZEBR s.r.o., producent strojů na výrobu žaluzií, a firma STROS – Sedlčanské strojírny, a.s.

Ilustrační fotografie

Veletrh Obra Blanca patří již třetím rokem k největším veletrhům stavebního sektoru, zaměřující se převážně na povrchové úpravy a dokončovací materiály. Snahou veletrhu je shromáždit nejdůležitější obchodní firmy v sektoru dokončovacích stavebních prací v Mexiku.

Na veletrh v letošním roce zavítalo více než 8 000 odborníků z daného oboru. Veletrh se rozkládal na 19 000 m2, kde se představilo více než 80 vystavovatelů. Vedle významných světových společností se mohla za podpory mexické kanceláře CzechTrade představit již podruhé společnost Chuděj s.r.o., která i v letošním roce zaznamenala velký zájem o své produkty.

Stavebnictví zažívá v Británii po pandemii boom. V čem jsou šance pro české firmy?

Druhý významný stavební veletrh Expo Cihac proběhl v Centru Citibanamex za účasti velkého množství návštěvníků, převážně z řad architektonických kanceláří. Expo Cihac se řadí mezi nejvýznamnější události v oblasti architektury, inženýrství a interiérového designu v Mexiku a celé Latinské Americe.

Na třicátém druhém ročníku veletrhu se představila česká firma mmcité, která je výrobcem designového městského mobiliáře. Společnost mmcité se na mexickém trhu již etablovaná, kdy v roce 2018 založila v mexické Guadalajaře svoji pobočku.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Mexiku (Mexiko). Autorka: Daniela Sedláková.

• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Stavebnictví a stavební materiály

Doporučujeme