České firmy se vrátily do Dubaje na veletrh privátních značek PLLME

Po velmi úspěšném minulém ročníku se stánek ministerstva zemědělství, díky projektu na podporu ekonomické diplomacie, vrátil do veletržních prostor dubajského obchodního centra.

Stejně jako před rokem zavítalo do Spojených arabských emirátů šest českých firem, které se snažily zaujmout velké distributory svými kvalitními produkty.

sae-dubaj-hotel-burjalarab-shutterstock_1021855345-scaled
Ilustrační fotografie

Veletrh privátních značek PLLME je součástí velkého veletrhu Gulfood Manufacturing, který spojuje pět souběžných akcí. Tím zaručuje velmi vysokou návštěvnost a zájem nejen vystavujících, ale také těch největších firem z regionu Blízkého východu, Afriky, Asie a Evropy.

Kromě již zmíněných sekcí PLLME a Gulfood Manufacturing, tvoří veletrh také Speciality Foods, ISM a Gulf Host. Oproti loňskému ročníku přinesl změnu ISM, známé jméno ze světa cukrovinek, které koupilo licenci na provozování původního veletrhu YUMMEX Middle East. Další změnou je přidání původně samostatné akce Gulf Host, zaměřené na obory hotelnictví a gastroservis.

Světelný tunel nebo les ze skla. Česká svítidla září za mořem i v Arábii

V den otevření veletrhu přijel firmy podpořit a přivítat pan velvyslanec Jiří Slavík, který zúčastněným popřál mnoho úspěchů a nabídnul svoji pomoc.

Firmy, které navštívily letošní únorový veletrh Gulfood 2022, měly velkou výhodu v již vytvořených kontaktech. I díky tomu mnoho z nich na letošním PLLME podepsalo rozjednané objednávky a nové kontrakty. Naopak pro nové firmy to byl skvělý start na místním trhu a pochopení obchodní politiky i zvyků v emirátech. Po dotázání zúčastněných se počet posbíraných kontaktů pohyboval od 50 do 100, což je na velmi specificky zaměřeném veletrhu velmi dobrý počet. Kvalita návštěvníků byla mnohem vyšší, než je na jiných veletrzích zvykem a o produktech měli velký přehled.

Rozšíření letošního ročníku zaplnilo již plně prostory veletržních ploch DWTC, které tvoří celkem devět hal. Některé firmy dokonce vystavovaly i v uličkách mezi halami a na venkovních plochách kolem veletržního centra. Že je jméno Gulfood opravdu známkou kvality, dokazuje i to, že na příští únorový ročník 2023 je již přes 7000 firem na čekací listině, na které nezbylo místo. Z důvodu, že i Gulfood Manufacturing s doprovodnými veletrhy je plný, chtějí přidat podzimní veletrh Gulfood 2 v Dubaji a letní veletrh Gulfood 3 v saúdskoarabském Rijádu.

Autor: Lukáš Zamrzla, zemědělský diplomat velvyslanectví ČR v Abú Dhabí. Více informací o nástrojích Ministerstva zemědělství na podporu exportu naleznete na webu eagri.cz v Proexportním okénku.

• Oblasti podnikání: Obchod

Doporučujeme