České firmy se zaměřením na ochranu před nebezpečnými látkami se představily v Thajsku

V rámci projektu ekonomické diplomacie (PROPED) byla dne 14. 2. 2019 zrealizována prezentační akce firem EGO ZLÍN, AVEC CHEM a ORITEST v Bangkoku se zaměřením na ochranu před nebezpečnými látkami a řešení souvisejících krizových situací. Akce se zúčastnila řada zástupců thajské odborné veřejnosti, bezpečnostních složek a subjektů, které se problematikou zabývají. České firmy si díky této úspěšné akci otevírají dveře na zajímavý thajský trh.Projekt proběhl formou semináře uspořádaného ZÚ Bangkok za účasti bezmála 70 zástupců thajské odborné veřejnosti – ozbrojených a bezpečnostních složek, hasičů, správ letišť a přístavů, veřejných a soukromých zdravotních ústavů a také center pro řešení krizových situací, ať již na celostátní, či místní úrovni. Ti ocenili nejen úvodní informace a základní představení produktových portfolií všech tří firem, ale zejména možnost si přímo na místě prohlédnout fyzické vybavení a zařízení, které bylo firmami během semináře připraveno k vyzkoušení.

Na seminář navazoval networkingový oběd všech účastníků, během kterého byly firmami projednány další detaily možné budoucí spolupráce s thajskými partnery.

Oblast ochrany před nebezpečnými látkami, biologickými či chemickými, je pro Thajsko stále důležitější a v následujících letech se na ni bude bezpochyby blíže zaměřovat. Souvisí to nejen s rostoucími počty turistů a cestovatelů a potřebou garantovat ochranu veřejného zdraví v případě projevů prudce nakažlivých onemocnění během příletu či přejezdu přes hranice. Důvodem je i narůstajícím objemem přeshraničních toků zboží, včetně chemických látek, které by v případě havárie a úniku během převozu a manipulace vyžadovaly okamžitý zásah  a rychle dostupné vybavení pro řešení takové krizové situace.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Bangkoku (Thajsko). Autor: Ing. Jan Špiler, vedoucí ekonomického úseku.

• Teritorium: Asie | Thajsko | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod

Doporučujeme