České firmy se zúčastnily mezinárodního veletrhu EcoFair 2022 v Srbsku

Již 18. ročník srbského mezinárodního veletrhu EcoFair (Međunarodni sajam zaštite životne sredine i prirodnih resursa) se konal v bělehradském výstavním centru Beogradski sajam ve dnech 4.–6. října 2022.

Mezinárodní veletrh ochrany životního prostředí a přírodních zdrojů je největším a nejreprezentativnějším setkáním tohoto typu v balkánském regionu. Má ekonomický/vzdělávací charakter a věnuje se systémům a mechanismům ochrany životního prostředí.

Ilustrační fotografie

Ústředními tématy jsou zelená ekonomika, recyklační průmysl a odpadové hospodářství. Oba programy – výstavní i odborný, zahrnují všechny sekce ochrany životního prostředí: půda, ovzduší, voda, přírodní zdroje, recyklace, burzy ekologických služeb, místní samospráva, komunální technika, nevládní sektor zabývající se ochranou životního prostředí, atd.

Letošního ročníku se zúčastnilo vedle početného srbského zastoupení (89 společností) i firmy z 19 zemí. Nejpočetnější zahraniční účast dle dostupných statistických údajů měla Česká republika.

Revoluce proti plastům. Startup Refork vyvinul rozložitelné příbory

Ve spolupráci s agenturou CzechTrade se v Srbsku prezentovalo několika významných českých firem, např. strojírenský holding ZVVZ Group, a.s. (ventilátory, odlučovače, filtry, čištění spalin, atd.), šumperská firma Apator Metra s.r.o. (indikátory topných nákladů, vodoměry, termoregulační technika), brněnská firma Wombat s.r.o. (čištění a sanace trubních vedení, přečerpávání odpadních vod, apod.). Dále na samostatné expozici se veletrhu zúčastnila firma CINK Hydro – Energy k.s., která je předním dodavatelem kompletního vybavení pro malé vodní elektrárny. Ekoprodukty představila i společnost Solarity s.r.o. nabízející solární systémy pro rezidenční instalace.

Se zástupci českých společností se setkal na závěr veletrhu český velvyslanec Tomáš Kuchta, který s účastníky individuálně hovořil o vystavovaných výrobcích, nabízeném výrobním programu, referencích, konkurenceschopnosti, kapacitních zdrojích, atd. Rovněž se zajímal o budoucí obchodní záměry a o projekty českých firem na srbském trhu.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Bělehradě (Srbsko).

• Teritorium: Evropa | Srbsko | Zahraničí

Doporučujeme