České firmy z farmaceutického průmyslu zaujaly na prezentaci v Lotyšsku

Zastupitelský úřad v Rize zorganizoval ve spolupráci s CzechTrade Lotyšsko seminář a B2B jednání v Rize v rámci projektu ekonomické diplomacie pro zájemce o farmaceutický průmysl.

Seminář díky zaměření jednotlivých firem představil lotyšským farmaceutickým výrobcům a distributorům komplexní nabídku řešení, a to od projektování výrobních provozů, přes jejich vybavení, automatizaci, dodávku obalového skla, ale rovněž softwarového řešení logistiky a cenotvorby léčiv.

Ilustrační fotografie

Prezentace se uskutečnila ve čtvrtek 10. listopadu 2022 v konferenčních prostorách hotelu AC Mariott a z České republiky přijaly pozvání firmy G. M. Project s.r.o., Stoelzle Union s.r.o. a Logio s.r.o. Publikum na lotyšské straně tvořili největší výrobci a distributoři z oblasti farmacie, včetně farmaceutického giganta Olainfarm nebo jednoho z největších distributorů SIA Emteko. Celkem se na akci sešly skoro tři desítky účastníků ze 13 lotyšských firem a zúčastnily se i dvě společnosti ze sousední Litvy.

Realizovaný PROPED potvrdil, že Česká republika je v Lotyšsku vnímána jako zdroj inspirace pro řešení v různých oblastech. Na druhé straně stojí tradičně silný farmaceutický průmysl v Lotyšsku a avizované investice do rozšiřování výroby léčiv, což přináší potenciál pro uplatnění českých technologií, produktů a výrobních řešení.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Rize (Lotyšsko). Autorka: Marta Hušková, ekonomická diplomatka.

• Teritorium: Evropa | Lotyšsko | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Farmaceutický průmysl

Doporučujeme