České firmy z oboru stavebnictví se představily v Guatemale

Ve dnech 9. a 10. října 2023 uspořádalo Velvyslanectví České republiky v Mexiku ve spolupráci s CzechTrade Střední Amerika a Karibik podnikatelskou misi českých firem ze sektoru stavebnictví do Guatemaly.

V rámci této mise se zástupci tří českých firem setkali se svými potenciálními obchodními partnery na individuálních schůzkách a následně se prezentovali na networkingové B2B akci, na kterou byli pozváni zástupci firem z Guatemalské stavební komory (CGC). Mise se uskutečnila v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie (PROPED).

Ilustrační fotografie

Guatemala je největší ekonomikou Střední Ameriky a posledních několik desítek let zažívá stabilní hospodářský růst. Stavebnictví je pak v Guatemale jedním z nejrychleji se rostoucích sektorů; v uplynulém roce byl jeho růst ve výši 7 % a pro rok 2023 se očekává jeho posílení o další minimálně 3 %, přičemž na vzestupu je především výstavba rezidenčních projektů, hotelů či obchodních center.

ExportMag.cz: Kostarika vstoupila mezi nejvyspělejší země. Nesrazil ji ani obří útok ruských hackerů

Dynamicky se rozvíjející guatemalský trh otevírá mnoho příležitostí pro české firmy, což bylo také významným podnětem pro uskutečnění podnikatelské mise.

Svým potenciálním obchodním partnerům se v Guatemale prezentovaly tři české firmy: společnost Solida představila svůj ucelený systém upevňovací techniky a výrobu instalačních objímek, společnost Chuděj prezentovala svou výrobu kanalizačních vpusti a lineárních žlabů, a firma Bemeta Design v zastoupení CzechTrade představila své kvalitní designové doplňky do koupelen.

Ačkoliv si Guatemala po prezidentských volbách prochází poměrně turbulentním obdobím a všudypřítomné blokády komplikovaly průběh obchodní mise, českým firmám se i navzdory těmto nepříznivým okolnostem podařilo rozšířit povědomí o svých produktech a navázat nové relevantní obchodní kontakty.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Mexiku (Mexiko).

• Teritorium: Guatemala | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Stavebnictví a stavební materiály

Doporučujeme