Na veletrhu byla Česká republika reprezentována formou národního stánku, kterého se zúčastnily firmy EKOL s.r.o., ELTEP s.r.o., GRITEC s.r.o., SV metal spol. s.r.o., Železárny Velký Šenov s.r.o. a katalogově firmy TOS Hostivař s.r.o., Hydra a.s. a TOS VARNSDPRF a.s.
Na posledním ročníku veletrhu se představilo celkem 270 vystavovatelů, z toho 153 lotyšských, 117 zahraničních. Celková návštěvnost přesáhla hodnotu 21 tisíc osob, z toho přes 17 tisíc představovali odborní návštěvníci. Jedná se tedy o ideální platformu pro představení tradiční české průmyslové výroby před potenciálními obchodními partnery nejen z Lotyšska, Litvy a Estonska a vhodnou příležitost oslovit cílové zákazníky z celého regionu na jednom místě.
ExportMag.cz: Startup spojil zdravotní rehabilitaci, hru a virtuální realitu
Veletrh představuje řešení určená pro průmyslovou výrobu, pokrývá tedy oblast strojírenství, kovoobrábění, automatizace, elektroniky a elektrotechniky, dále materiály a technologie pro průmyslovou výrobu a segment nástrojů. Lokální výroba moderních strojů a nástrojů určených pro průmyslovou výrobu je v regionu Pobaltí velmi omezena a země jsou téměř výlučně závislé na dovozu. Veletrh dává příležitost získat nové partnery v oblasti severovýchodní Evropy a diverzifikovat svá exportní odbytiště.
Národní stánek navštívil v den zahájení veletrhu velvyslanec České republiky v Lotyšsku Martin Vítek, který ve své úvodní řeči poděkoval zástupcům firem za reprezentaci české tradiční průmyslové výroby v Lotyšsku a popřál firmám mnoho zdaru při vstupu a dalším působení na lotyšském trhu. Součástí akce bylo se společenské setkání s potenciálními lotyšskými partnery. Akce se uskutečnila jako společný projekt v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie PROPED ve spolupráci s agenturou CzechTrade.