České pivo a víno zaujalo na veletrhu International Drinks Expo ve Velké Británii

Ve dnech 19. a 20. října 2022 se v londýnském ExCeLu konal mezinárodní veletrh International Drinks Expo (IDE) zaměřený na prodej nápojů a inovace v sektoru.

Návštěvníci veletrhu měli možnost seznámit se s českým pivem a výběrem českých a moravských vín. Akce byla podpořena financováním z fondu projektů ekonomické diplomacie PROPED.

Ilustrační fotografie

Londýn a Velká Británie v roce 2022 zažívá první postcovidový rok, kdy byla obnovena většina veletrhů v prezenční formě. Na International Drinks Expo se tak v říjnu měli možnost přestavit i zástupci českých pivovarů a českých vinařství. Veletrh IDE je navštěvován více než 3000 návštěvníky, ze kterých téměř 80 % tvoří majitelé restaurací a další profesionálové z oboru pohostinství.

Český stánek, který vznikl poprvé pod taktovkou zemědělského expertního specialisty Velvyslanectví ČR v Londýně Paula Wilkinse, zaznamenal velký zájem o vystavované produkty. Národní pivovar Budějovický Budvar prezentoval točený ležák a tmavé pivo, další výběr speciálních piv zajistil řemeslný pivovar Clock a importér českých piv do Spojeného království, firma Euroboozer.

Jak vypadá mistrovská židle? Přečtěte si o nábytkářské značce Master and Master

Prezentována byla i vybraná česká a moravská vína, která prezentovala firma Wines of Bohemia Alžběty Novotné. Návštěvníci tak během dvou dnů měli možnost ochutnat české produkty.

Díky profesionální prezentaci vystavovatelů byla zviditelněna i Česká republika samotná. Česká účast na veletrhu byla realizována pomocí projektů ekonomické diplomacie PROPED s financováním Ministerstva zemědělství ČR.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Londýně (Velká Británie). Autorka: Tamara Slate Glässner, ekonomická specialistka.

• Teritorium: Evropa | Velká Británie | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Potravinářský průmysl

Doporučujeme