České pivo v Ázerbájdžánu boduje

Tradiční a nejoblíbenější součástí akcí pořádaných Velvyslanectvím České republiky v Baku je české pivo. Doposud mu nebyla věnována významnější pozornost.

To se však změnilo 19. května 2023, kdy velvyslanectví společně s výhradním importérem piva do Ázerbájdžánu uspořádalo v bakuské restauraci Yaban Bulvar Český pivní den.

Ilustrační fotografie

V letošním roce si Česká republika připomíná 30. výročí navázání diplomatických vztahů s Ázerbájdžánem nedílnou součástí pořádaných akcí je české pivo, které se v posledních letech stalo místními konzumenty velice oblíbeným a vyhledávaným nápojem. Jeho vzrůstající popularita je ovlivněna také rozšiřujícím se dovozem nealkoholických variant.

ExportMag.cz: Výrobce tradiční slivovice ze Zlínska oslavil 100 let a začíná prodávat i do zahraničí

Vzhledem ke vzrůstající oblibě zlatavého moku se české velvyslanectví v Baku společně s exkluzivním importérem českého piva do Ázerbájdžánu, panem Rašidem Husejnovem, zakladatelem společností Azerish a Ilcin, rozhodlo uspořádat Český pivní den. Tato unikátní akce oslavovala nejen vynikající české pivo, ale také přátelství a spolupráci mezi českými a ázerbájdžánskými partnery.

Při akci byla hostům nabídnuta piva dvou českých značek, a to Budějovický Budvar a Pražačka. Pro speciální atmosféru šéfkuchař restaurace Yaban Bulvar společně s pracovníky velvyslanectví připravili tradiční pohoštění včetně guláše s houskovým knedlíkem a kynutých buchet. Večerem provázela česká hudba a představení dalších českých značek, které jsou přítomny na ázerbájdžánském trhu.

Úspěšnou akci otevírající letní sezónu v restauraci Yaban Bulvar zahájili svými proslovy velvyslanec České republiky pan Milan Sedláček společně s panem Rašidem Husejnovem. Vyzdvihli těsnou spolupráci a vyjádřili naději, že čepované české pivo bude možné ochutnat v Baku na více místech.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Baku (Ázerbájdžán).

• Teritorium: Asie | Ázerbájdžán | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Potravinářský průmysl

Doporučujeme