České pivovarnické technologie, suroviny a kultura na největším kanadském veletrhu

Od 28. do 30. října 2019 proběhl v ontarijském městě Niagara Falls největší veletrh v Kanadě zaměřený na řemeslné pivovary. Veletrh a konference, které se zúčastnilo téměř tisíc zástupců kanadských minipivovarů, potvrzuje dynamiku růstu v tomto segmentu trhu. České společnosti se na veletrhu zúčastnily v rámci projektu ekonomické diplomacie, podpořeného Ministerstvem zemědělství, a to na českém národním stánku, připraveným Generálním konzulátem ČR v Torontu.Čeští vystavovatelé měli díky mnoha networkingovým příležitostem možnost blíže nahlédnout do kanadského trhu s pivovarnickými surovinami a vybavením, seznámit se s konkurencí a možnostmi expanze do Kanady. Pro účastníky veletrhu byl mimo jiné připraven také doprovodný program ve formě přednášek a workshopů. Generální konzulát zorganizoval jako součást konference seminář na téma vaření typických českých ležáků, zpracování chmele, využití technologií při výrobě piva, který se setkal s velkým zájmem účastníků konference.

Světlý 12stupňový ležák bylo možné ochutnat přímo na českém stánku, a to od torontského řemeslného Godspeed Brewery, který vaří z českých surovin a dle českého knowhow.  K čepování piva posloužily výčepní a chladící zařízení východočeské firmy Lindr, která byla jedním z vystavovatelů na českém stánku. Návštěvníci se na konferenci mohli setkat také se zástupci již zmíněné společnosti Bines and Vines, importérem českého chmele do Kanady, která zde reprezentovala své české partnery, společnosti Czech Brewmasters, Sekado a Beerex.

Český chmel na veletrhu reprezentovala společnost Bohemia Hop, resp. její výhradní kanadský zástupce David Carriere and Associates, stejně jako společnost Top Hop, další významný vývozce českého chmele. Mezi výrobci technologií pro vaření piva se představily společnosti jako Cheops, Anticoro Josef Bábik, Pacovské strojírny či a Denwel.

V Kanadě, stejně jako ve Spojených státech, je v poslední době nepřehlédnutelným trendem růst zájmu o kvalitní ležák a zároveň zde výrazně přibývá řemeslných pivovarů. Jedná se o zajímavý sektor trhu, který je na jedné straně ekonomicky atraktivní, na druhé straně společensky velmi oblíbený a poměrně snadno marketingově uchopitelný. Česká pivovarnická tradice a český ležák mají svou dlouholetou vynikající pověst po celém světě, včetně Kanady.

Velká návštěvnost na českém stánku i prezentace na téma českého ležáku, spojená se zájmem kanadských subjektů, potvrdily, že pro další rozvoj exportu českých surovin a technologií je v Kanadě velký potenciál, byť je třeba počítat s jistou konzervativností kanadského businessu obecně a s tím souvisejícím často pomalejším vstupem na trh.

Účast české delegace na veletrhu a kompletní program byl připraven ve spolupráci s agenturou CzechTrade v Calgary a zemědělským úsekem Velvyslanectví ČR ve Washingtonu, kteří budou nadále pracovat s českými společnostmi se zájmem o severoamerický trh.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Torontu (Kanada). Autor: David Müller, ekonomický diplomat.

• Teritorium: Amerika | Kanada | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Služby

Doporučujeme