České podnikatelky opět potvrdily schopnost inovovat a nevzdávat se. OCP zná své vítězky

Přeskočit seznam kapitol

Medailonky vítězek Ocenění českých podnikatelek 2022

Malá společnost

1.místo – JVS SERVICE s.r.o. – Jaroslava Smutná

Komplexní úklidové práce poskytuje společnost JVS SERVICE od roku 1998, avšak zkušenosti a znalosti čerpala od lidí, kteří se v oboru pohybovali už v osmdesátých letech. Rozsah úklidových prací je poskytován dle požadavků jednotlivých zákazníků od jednorázových úklidů až po pravidelný denní úklid. Od července 2005 tyto služby poskytuje jako společnost s ručeným omezením, do té doby jsme působili pod hlavičkou osoby samostatně výdělečné činné – Václav Smutný.

Společnost poskytuje širokou škálu čistících a úklidových služeb od úklidu kanceláří, administrativních budov a kanceláří, trvalý úklid nemovitostí a bytových domů, mytí oken, úklid po malování a stěhování, čištění koberců a čalouněného nábytku kvalitními profesionálními stroji až po úklid domácností. Samozřejmostí je zásobování hygienickými potřebami a čisticími prostředky.

Mezi další služby patří tlakové mytí, parní čištění a strojní mytí podlah různými čistícími stroji. Kromě úklidových prací zabezpečuje JVS SERVICE také drobné údržbářské práce, údržbu zahrad, úklid sněhu, malování, pomocné stěhovací služby se zajištěním autodopravy a mytí automobilů a výkopové práce s minibagrem.

2. místo – 201 consulting s.r.o. – Pavlína Torhanová

Poradenská společnost 201 consulting zajišťuje zpracování veškeré potřebné dokumentace spojené s podáním žádostí o dotaci ze strukturálních fondů EU včetně výběrových řízení a následného monitoringu projektů. Při zajišťování komplexních poradenských služeb garantuje spolupráci s prvotřídními odborníky, kteří mají více než desetileté zkušenosti v daném odvětví. Založena byla v roce 2012 a za dosavadní období fungování úspěšně zpracovala projekty s plánovanou investicí za více jak 4,8 mld. Kč.

V řadě jejich referencí jsou podniky ze zpracovatelského průmyslu, zejména z oblasti strojírenství, proto se pravidelně aktivně účastní Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Společnost 201 consulting je schopna poskytovat služby na nejvyšší úrovni i firmám z ostatních oborů, obcím či jiným organizacím. Je aktivním členem Hospodářské komory Prahy 1. V roce 2017 byla zařazena mezi finalisty 10. ročníku soutěže Ocenění Českých Podnikatelek.

3. místo – Jannai s.r.o. – Helena Matějková

Vybrat originální, nápaditý a praktický dárek na míru není ani trochu jednoduché. Proto se Helena Matějková v roce 2006 rozhodla otevřít svůj první obchod zaměřený na kvalitu, značky a dárky v širším slova smyslu – funkční, vtipné, nápaditě zabalené, nadčasové a praktické. Svou nabídku přizpůsobuje požadavkům zákazníků a za inspirací jezdí na mezinárodní veletrhy po celém světě.

Mezi partnery společnosti Jannai patří pouze známí výrobci a exkluzivní značky, jako jsou např. termosky Stanley, které fungují od roku 1913 a mají doživotní záruku, kvalitní německé mlýnky AdHoc, luxusní německá bižuterie COEUR DE LION a další. Postupem času se tak společnost Jannai stala hrdým distributorem výše zmíněných značek v České a Slovenské republice. Provozuje několik e-shopů a s láskou pečuje o své zákazníky.

Zpět na začátek

Střední společnost

1. místo – Kv.Řezáč, s.r.o. – Martina Kyselková

Firma navazuje na stoletou tradici textilní výroby a šedesátileté zkušenosti výroby uzlových sítí. Jako ryze česká soukromá firma funguje od roku 1992.  Vyrábí sítě a provaznické výrobky podle evropských norem a standardů, a to vše z kvalitních surovin a materiálů.  Svoji pevnou pozici si firma drží nejen na českém, ale i na evropském trhu.

Produkty firmy jsou určeny pro sportovní i průmyslová použití a splňují všechna přísná kritéria a normy. Zahrnují sítě pro ochranu balkonů a památek, pro dekorace interiérů, voliéry, ochranu nákladu, pro převoz šrotu nebo odpadu, ochranu hřišť a sportovišť. Firma také vyrábí šplhací lana a sítě, lanové a transportní sítě, šplhací žebříky, sítě na branky, hřiště i na pláž, houpací sítě, přetahovací lana, švihadla, pěstitelské a chovatelské sítě, sítě proti pádu osob nebo těžkých předmětů, golfové sítě, klece na baseball i šplhací pyramidy. Veškeré výrobky jsou testovány a opatřeny bezpečnostním certifikátem podle mezinárodních norem.

2. místo – PROFIMA EFFECTIVE, s.r.o. – Jana Márová

PROFIMA EFFECTIVE je vzdělávací společnost s 25letou tradicí, jež si zakládá na individuálním přístupu ke každému klientovi, věnuje mu péči s maximálním respektem k jeho potřebám. Vzdělává v oblastech soft skills – management, marketing, obchod, osobnostní rozvoj, průmyslové inženýrství a také oblasti IT, právní a účetnictví. I přes své široké zaměření dbá na kvalitu a pečlivost. Spolupracuje s více než 140 specializovanými lektory a odborníky s dlouholetou praxí.

Společnou prací se snaží přispět k rozvoji svých klientů, pomoci jim se zvyšováním efektivity a výkonnosti jejich firem a spokojenosti zaměstnanců, motivovat lidi k osobnímu rozvoji a ukazovat, že vzdělávání má smysl v každém věku a může lidem pomoci nejen v práci, ale také v osobním životě. Za poslední 3 roky ve více než 4 000 školicích dnech absolvovalo kurzy PROFIMA EFEECTIVE 25 000 zaměstnanců z 919 firem z celé České republiky.

3.místo – TRUSTAV s.r.o. – Jana Nováková

Společnost TRUSTAV je ryze česká firma, která vznikla před 25 lety. Obchodní oddělení má v Praze, výrobu a technické pracovníky pak v Děčíně, kde se produkce firmy, tedy dřevěná okna (špaletová, kastlová nebo jednoduchá) a dřevěné dveře (interiérové i vchodové) vyrábí kvalifikovanými truhláři. Vedle výroby zajišťuje společnost Trustav také stavební práce, které s výměnou oken souvisí.

Zpět na začátek

Velká společnost

1.místo – ASS TRUCK s.r.o. – Romana Assadová

Firma ASS TRUCK s.r.o. se sídlem v Plzni byla založena r. 2010 jako dopravní firma zajištující převážně kontejnerovou přepravu s vozy o celkové hmotnosti od 3,5t – 40t. Komplex činností a podnikatelských aktivit v oblasti nákladní dopravy doplňuje ve společnosti ASS TRUCK s.r.o. spediční kancelář se širokou nabídkou služeb jak v oblasti tuzemského, tak i mezinárodního zasilatelství.

2. místo – KLEIBLOVÁ s.r.o. – Kamila Kleiblová

Společnost KLEIBLOVÁ s.r.o. založila Ing. Kamila Kleiblová v roce 2001 za účelem získání licence a provozování franšízy McDonald‘s Ve stejném roce otevřela první pobočku v Ostravě. Po několika letech stabilizace v tomto oboru začala společnost expandovat do dalších měst a regionů v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. V současné době provozuje 9 restaurací McDonald’s a zaměstnává přibližně 750 zaměstnanců na plný i částečný úvazek. V prvním kvartále roku 2023 by ráda počet navýšila na “kulatých“ 10 provozoven.

Společnost se po dlouhá léta snaží být dobrým sousedem v lokalitách, kde působí, a to jak v oblasti spolupráce s komunitou v jednotlivých městech, tak i v oblasti charitativní činnosti a rozvoje sportovních aktivit pro děti. V rámci tzv. Trash Patrol se jednotlivé restaurace pravidelně zapojují do úklidu ve svém okolí, třídí odpad a snaží se omezovat spotřebu plastů.

3. místo – ASPIUS spol. s r.o. – Ilona Klímová

Společnost Aspius oslavila před několika dny již 20 let od svého založení. Z malé firmy obchodující s mraženým zbožím se stala firmou s vlastní výrobou, která sleduje moderní trendy v produktech i balení. Ve svém závodě u Prahy maso steakují, melou, marinují, balí, mrazí i staří. Zboží společnosti Aspius je v nabídce většiny řetězců, e-shopů a butikových obchodů po celé České republice i okolních státech. Některé z nich jsou prodávány pod vlastní registrovanou značkou Moje maso. Společnost Aspius obchoduje s nejlepším masem z celého světa.

Zpět na začátek

CENA ČSOB – VÝJIMEČNÁ PODNIKATELKA

TEREZIA COMPANY s.r.o. – Terézia SVÁTOVÁ

Česká rodinná společnost TEREZIA COMPANY se zabývá vývojem, výrobou a distribucí vlastních doplňků stravy ze zdraví prospěšných hub a rostlin, zdravotnických prostředků, kosmetiky a kořenících směsí VEGI. V roce 1990 ji založila Ing. Terézia Svátová a výkonným ředitelem je její syn Ing. Zdeněk Sváta. Všechny produkty jsou vyráběny ve vlastní certifikované výrobě z přírodních zdrojů získaných od prověřených dodavatelů.

Mezi nejznámější produkty patří Hlíva ústřičná s rakytníkovým olejem a RAKYTNÍČEK multivitaminové želatinky. Produkty jsou v nabídce lékáren v ČR a na Slovensku. Právem se TEREZIA COMPANY řadí mezi TOP výrobce doplňků stravy. Své produkty také exportuje do více než 15 zemí světa. Prvotřídní kvalita a maximální spokojenost zákazníků byly, jsou a budou hlavní hodnoty této firmy.

CENA ODPOVĚDNÉHO PODNIKÁNÍ pod patronací HealthyLongevity.clinic

ATIRA CZ, spol. s r.o. – Martina JIŘIČKOVÁ ŽOČKOVÁ

Projekční společnost ATIRA CZ, spol. s r.o. byla založena jako reakce na nedostatečné služby v oblasti přípravy projektů pro nemovitosti v roce 2009. Tedy v době, kdy v Evropě vrcholila nemovitostní krize. Zpočátku se soustředili na projektování obchodních center a nemovitostí pro podnikání. Od r. 2018 realizují vlastní developerské projekty, v nichž je na prvním místě dokonalost, funkčnost a udržitelnost. Jejich projekty šetří místem, ale své uživatele neomezují, budují vztahy, ale nejsou vlezlé a komunikují s přírodou, ale nevytěžují jí. V ATIRA CZ chápou udržitelnost nejen z hlediska přírodních zdrojů, ale také ekonomických zdrojů, a proto spolupracují s českými dodavateli a jen tak mohou v této zemi podnikat tak dlouho, jak jen je to bude bavit.

CENA PRO VÝROBNÍ PODNIK V RUKÁCH ČESKÉ ŽENY pod patronací IN – EKO TEAM

Naturprodukt CZ spol. s r. o. – Romana BARTSCHOVÁ

Počátečním impulsem pro zahájení podnikání společnosti Naturprodukt CZ byla prababička paní Bartschové a její touha užívat Švédské kapky, které jí tedy začala vozit na začátku devadesátých let z Německa. Postupem času zavedli na český trh i jiné produkty a stali se tak i výrobní firmou soustřeďující se na doplňky stravy s bylinným základem. V roce 2018 otevřeli potravinářský podnik s výrobou sirupů, kde zachovávají manufakturní výrobní postupy a kde navazují na receptury svých předků. V produktech používají suroviny i ze svého ekologického hospodářství. Vznikají tak kvalitní doplňky stravy a potraviny – sirupy, výhradně z bylin a čerstvého ovoce. Od počátku se řídí pravidlem „Vše pro zákazníka a jeho spokojenost“. Jejich motto je: Jsme Naturprodukt, partner Vašeho zdraví v Česku a na Slovensku“.

CENA ZA INOVATIVNÍ ŘEŠENÍ pod patronací Generali Česká pojišťovna

IDC – FOOD, s.r.o. – Hana REUTEROVÁ

IDC-FOOD, s.r.o. je česká společnost, která již více než 20 let vyrábí koření a funkční přísady pro potravinářství. V posledních 5 letech společnost přinesla na trh novou značku YourBody, zahrnující produkty zdravé výživy, sportovní doplňky a zdravé mlsání. Motto značky YourBody je: rychle, chutně a zdravě! Firma IDC-FOOD má výrobní závod v Jaroměři ve východních Čechách a je ve svém regionu renomovaným zaměstnavatelem, který poskytuje svým zaměstnancům řadu benefitů. Společnost získala během svého fungování několik významných ocenění. Klade důraz na etické chování na trhu a rozvíjí firemní kulturu, ve které se dobře tvoří, pracuje i žije. Srdcaři jsou základem každé úspěšné firmy a najdete je v IDC-FOOD na všech důležitých pozicích.

CENA ZA DIGITÁLNÍ TRANSFORMACI pod patronací MICROSOFT & DATACLUE

KATEA, spol. s r.o. – Kateřina AUDYOVÁ

Účetní kancelář KATEA, spol. r.o. byla založena v roce 1999 a zabývá se externím vedením účetnictví, mzdové a personální agendy a zpracováním daní pro menší a střední firmy, neziskové organizace i OSVČ z různých oborů. Kompletní účetní a daňový servis poskytuje také insolvenčním správcům a likvidátorům. Účetní tým má aktuálně 20 zaměstnanců. Služby poskytuje KATEA s osobním přístupem a na míru každému klientovi. V rámci své činnosti provádí na přání klientů pravidelné svozy dokladů. Odborné uložení a správu dokumentů zajišťuje prostřednictvím vlastní komerční spisovny. Jedná se o ryze českou společnost se sídlem v Brně, ale jejich klienty naleznete po celé České republice, díky online možnostem a digitalizaci tohoto oboru, kterou maximálně využívají.

CENA ZA VÝJIMEČNÝ RŮST FIRMY pod patronací Dermacol & Leonardo da Vinci Academy

Kolorky.cz s.r.o. – Jana CHLADOVÁ           

Vše začalo v roce 2016, kdy se v hlavě majitelky Jany Chladové zrodil nápad spojit zboží každodenní spotřeby s krásným designem. V červnu roku 2017 tak byly na český trh uvedeny KOLORKY, plenky v jedinečném designu a kvalitě. A proč zrovna KOLORKY? Protože mají přinášet design a barvy na dětské plenky. Od té doby se stylové eko plenky Kolorky rozrostly o další produktové řady a staly základem šatníku tisíců miminek nejen v České republice, ale i po celé Evropě. Prodávají se na vlastních e-shopech, ale i skrze partnerské e-shopy a kamenné prodejny. Zajímavostí je, že firma svou značku vybudovala díky sociálním sítím. V roce 2021 dosáhla firma obratu ve výši 64 milionů a letos míří ještě výš. Kolorky se také pravidelně zapojují do charitativních projektů a pomáhají těm, kteří to potřebují.

Redakčně upravená tisková zpráva Helas

Zpět na začátek

• Teritorium: Česká republika