České společnosti Motionlab se daří i díky podpoře týmu EEN z Technologického centra AV ČR

Motionlab, s.r.o. je mladá inovativní dynamicky rostoucí česká společnost, která vyvinula jedinečnou škálovatelnou, interoperabilní a komplexní cloudovou platformu pro samoobslužnou tvorbu personalizovaných videí. S pomocí platformy Motionlab lze v dosud nevídané kvalitě vytvářet personalizovatelné prvky ve videu a distribuovat je ve velkém objemu. 

Videa šitá na míru každému jednotlivému zákazníkovi mohou využít společnosti v mnoha odvětvích, jako např. e-commerce, bankovnictví a pojišťovnictví, telekomunikace nebo služby, které mají velké klientské základny ale i agentury, které přináší nové nápady svým klientům. Komunikace pomocí videí s personalizovaným obsahem má uplatnění také uvnitř firem v různých odděleních. 

Motionlab vyvinul také samostatný modul, nabízený pod značkou Personalizard, umožňující jednoduchou personalizaci videa pro individuální použití, vytvořený speciálně pro obchodní zástupce, obchodním poradce, nebo ty, kdo hledají nové kreativní způsoby jak oslovit své klienty a zaujmout jejich pozornost.

S Janem Sekerkou, CEO Motionlab, spolupracuje TC AV ČR dva roky: Jan, ještě jako reprezentant Microsoft a zkušený podnikatel, který vybudoval několik start-upů, se v roli člena expertního panelu ochotně dělil o své zkušenosti s mladými začínajícími firmami v programu „Scale-up your business“, zaměřeném na podporu mladých inovativních firem, které mají ambici a předpoklady vyrůst v mezinárodním měřítku.

Proto bylo přirozené, že když Motionlab začal testovat produkt u zákazníků a potřeboval zdroje na další rozvoj, obrátil se na Technologické centrum. Vzhledem k povaze inovace a jejímu potenciálu, který byl společně důkladně vyhodnocen ze všech hledisek, od identifikace firemní strategie, typologie zákazníků, přidané hodnoty, kterou firma poskytuje svým zákazníkům, klíčových trhů a konkurentů, přes strukturu řízení a klíčové zúčastněné strany společnosti, se firma s podporou TC AV ČR pustila do přípravy žádosti do programu SME Instrument, fáze 1.

Tento vysoce konkurenční nástroj z evropského programu Horizont 2020 podporuje rozvoj průlomových inovací s vysokou přidanou hodnotou a velkým komerčním potenciálem. Díky podpoře v podobě konzultací firma se svým projektem Motionlab uspěla ve velmi silné konkurenci 3 299 podaných žádostí v dané výzvě a jako jediná firma z ČR v této výzvě získala financování ve výší 50 000 EUR a podporu špičkového zahraničního kouče, která proběhne v nejbližších týdnech.

Jan Sekerka ke spolupráci s TC AV ČR dodává: „Chtěl bych mockrát poděkovat za ochotu, čas a skvělé rady, které nám dáváte! Je to opravdu pomoc, která dalece přesahuje jen pár tipů a uvědomuji si, kolik času tím trávíte. Velmi si toho vážíme. Výsledek v obrovské konkurenci v SME Instrumentu je toho důkazem. Velmi oceňujeme také podpory, které se nám v TC AV ČR dostalo v rámci výběru kouče. Věříme, že naše úspěšná spolupráce bude pokračovat i nadále.“

• Teritorium: Česká republika
• Témata: Inovace a byznys
• Oblasti podnikání: E-commerce

Doporučujeme