České start-upy vyrazily na zkušenou díky CzechAcceleratoru

Celkem osm českých start-upů rozvíjí své podnikání od září do listopadu v Londýně, New Yorku a San Francisku. V rámci programu CzechAccelerator agentury CzechInvest poznávají start-upisté specifika zahraničních trhů.

V Londýně jsou do akceleračního programu zapojeny start-upy BuildiroCodeac, Ease Footwear a Woodcher. Firmy zde spolupracují s inkubátorem Impact Hub Kings Cross. V prvním týdnu měly rovněž možnost prezentovat se na Velvyslanectví České republiky v Londýně. Dále se firmy na úvod seznamují s chodem inkubátoru, absolvují několik workshopů a vybírají si mentory, kteří jim pak po dobu pobytu radí s podnikáním. „První workshop na prezentační dovednosti nám pomohl komunikovat správné informace cílovému publiku. Navazujeme kontakty nejen při networkingových akcích, ale také při osobních schůzkách,“ říká ředitel start-upu Codeac Michal Šimon.

Čtyři české inovativní firmy čerpají zkušenosti také za oceánem. V New Yorku spolupracuje s místním partnerem VentureOut start-up YMC. V sanfranciském Silicon Valley startují svůj americký sen firmy OveraxSensority a eParkomat, které čerpají zkušenosti z místního inkubátoru US Market Access Center. „Po dvou letech na evropských trzích se chceme posunout o krok dál. San Francisco, světový inovační hub, byla naše první volba. Díky CzechInvestu můžeme po dobu tří měsíců zažít na vlastní kůži místní styl podnikání a porovnat se s nejlepšími start-upy v oboru internetu věcí,“ shrnuje ředitel start-upu Sensority Václav Kožený.

Součástí programu CzechAccelerator je nejen spolupráce s místním partnerem, který zprostředkuje kontakt se zahraničními mentory a poradenskými společnostmi, ale také účast na tematických workshopech. Dále start-upům agentura CzechInvest nabízí zvýhodněný vstup na networkingové akce nebo částečnou úhradu cestovních nákladů spojených s výjezdem do destinace.

Zájemci o program CzechAccelerator se mohou hlásit do 11. října 2019 na akcelerační pobyt do Singapuru.

• Témata: Inovace a startupy

Doporučujeme