České technologie pro kybernetickou bezpečnost se opět představily ve Vietnamu

Velvyslanectví ČR v Hanoji ve spolupráci se sdružením českých firem Network Security Monitoring Cluster (NSMC) uspořádalo ve dnech 12. a 13. listopadu 2019 v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie již čtvrtou podnikatelskou misi českých firem z oblasti kybernetické bezpečnosti do Vietnamu.Mise zahrnovala odborný seminář s názvem „Active Network Security 2019“, který proběhnul dne 12. 11. 2019 v hotelu Pan Pacific v Hanoji, a také jednání firem na příslušných vietnamských institucích (ministerstvu informací a telekomunikací, ministerstvu obrany a ministerstvu veřejné bezpečnosti).

Kromě vedení klastru NSMC se letošní podnikatelské mise zúčastnili zástupci firem Axenta, Novicom a Pama. České firmy měly možnost představit své produkty v rámci odborného semináře připraveného velvyslanectvím ČR v Hanoji ve spolupráci s odborem pro informační bezpečnost Ministerstva informací a telekomunikací VSR. Semináře se zúčastnilo více než 90 potenciálních zákazníků z řad vietnamských státních institucí a firem s velkými počítačovými sítěmi (banky, pojišťovny, telekomunikační společnosti).

Seminář zahájil obchodní rada velvyslanectví ČR v Hanoji, který ve svém úvodním projevu vyzdvihl vysokou úroveň českého ICT průmyslu, ze kterého se rekrutují firmy světového významu, zdůraznil rostoucí význam kybernetické bezpečnosti pro hladké fungování státních úřadů a velkých firem a vhodnost nabízených českých řešení pro vietnamský trh.

Vrchní ředitel Úřadu pro informační bezpečnost Nguyen Huy Dung ve svém vystoupení ocenil dlouhodobou spolupráci s českými firmami a zejména pak sdílení českých zkušeností při projektování systémů kybernetické bezpečnosti pro vietnamskou státní správu. Následně vystoupil ředitel klastru NSMC a jednotlivé firmy, které prezentovaly svá individuální bezpečnostní řešení i svou roli v rámci NSMC. Seminář byl zakončen matchmakingovými schůzkami českých firem s vietnamskými partnery.

České firmy absolvovaly v průběhu podnikatelské mise také několik jednání na významných vietnamských státních úřadech, které mají na starosti obranu proti kybernetickým hrozbám. Na ministerstvu obrany proběhla jednání se zástupci Velitelství pro boj v kybernetickém prostoru. Na ministerstvu veřejné bezpečnosti českou delegaci přijal vrchní ředitel odboru kybernetické bezpečnostní politiky a na ministerstvu informací a telekomunikací vrchní ředitel Úřadu pro informační bezpečnost.  

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Hanoji (Vietnam). Autor: David Jarkulisch, ekonomický diplomat.

• Teritorium: Asie | Vietnam | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Služby

Doporučujeme