Zdroj: CzechTrade

České účasti na brazilských veletrzích potvrzují zájem o Latinskou Ameriku

Zvýšená poptávka českých firem po brazilském trhu se ukazuje nejen v účastech na veletrzích v Sao Paulu, ale také v Porto Alegre.

V minulých týdnech proběhly v Sao Paulu veletrhy s různorodým zaměřením. Od veletrhu a kongresu v bižuterii a klenotnictví Bijoias, přes veletrh LABACE na městské letišti Congonhas se zaměřením na privátní letecký průmysl, až po veletrh Pet South America 2023, který se prezentuje jako největší v oblasti péče domácí mazlíčky v Latinské Americe.

Ilustrační fotografie

Všechny tyto veletrhy navštívil ředitel zahraničních kanceláře CzechTrade Jan Michálek, když některé firmy doprovázel, nebo přijal pozvání v projektech ekonomické diplomacie.

ExportMag.cz: Kostarika vstoupila mezi nejvyspělejší země. Nesrazil ji ani obří útok ruských hackerů

Letos je Brazílie oproti roku minulému více v hledáčku českých společností, které se snaží najít nová odbytiště pro své výrobky v reakci na změnu geopolitické situace v roce 2022 a účast na veletrzích, ať už jako vystavovatelé, nebo jako návštěvníci, k poznání nových trhů a trendů nebo upevnění již vybudovaných pozic, bezpochyby patří.

Dalším veletrhem s českým vystavovatelem, s jehož pořádáním brazilská kancelář v Sao Paulu pomáhá, bude ještě na přelomu srpna a září veletrh Expointer na jihu Brazílie v Porto Alegre, který se zaměřuje na zemědělství a zemědělskou techniku.

Zpracoval kolektiv pracovníků kanceláře CzechTrade Brazílie.
Zdroje: bijoias.com.br, home.petsa.com.br, expointer.rs.gov.br

• Teritorium: Amerika | Brazílie | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod

Doporučujeme