České uzeniny si našly zákazníky v Libanonu

Uzeniny od firmy Váhala s.r.o. se objevily v nabídce hojně navštěvované restaurace v centru Bejrútu, která je svou nabídkou vepřových výrobků v Libanonu ojedinělá. Je to historicky první český uzenářský vepřový výrobek, který je v prodeji v Libanonu.Restaurace Das Küche se specializuje pouze na prodej vepřových výrobků, které dováží z Rakouska, Německa a nyní také nově z České republiky. Impuls k navázání obchodní spolupráce mezi firmou Váhala s.r.o. a majitelem bejrútské restaurace vznikl díky projektu ekonomické diplomacie – prezentační akci českých výrobků se zaměřením na české pivo, uzeniny a sýry, pořádané v říjnu 2018 v Bejrútu.

Dle majitele restaurace si české špekáčky a vepřové klobásy získaly velmi rychle oblibu u křesťanské komunity, která restauraci s dovozovými vepřovými výrobky ráda navštěvuje. Jedná se o další z výrobků, které si krátce po své prezentaci získaly místo na multikulturním libanonském trhu, který je v tomto smyslu ojedinělý v oblasti Blízkého východu.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Bejrútu (Libanon). Autor: Petr Sochor, zemědělský diplomat.

• Teritorium: Asie | Libanon | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Služby

Doporučujeme