České víno a sklo na Tchaj-wanu

Ve snaze rozšířit české portfolio produktů na Tchaj-wanu zajistila Česká ekonomická a kulturní kancelář účast na veletrhu Wine and Gourmet Taiwan, a to v termínu od 26. do 29. května 2023.

Stánek v českých barvách byl zaměřen na propagaci vinařství, sklářství, cestovního ruchu a podporu exportu českých produktů.

Ilustrační fotografie

Veletrh Wine and Gourment Taiwan, jeden z odborných vinařských veletrhů na Tchaj-wanu, má za cíl spojovat profesionály v této oblasti, každoročně přiláká na 15 tisíc účastníků. 130 vystavovatelů prezentovalo víno, saké, whisky, lihoviny, pivo, mezinárodní lahůdky a související doplňky. Na veletrhu se prezentovaly alkoholické nápoje z 20 zemí.

ExportMag.cz: Čipy a jízdní kola. V čem ještě exceluje malý velký Tchaj-wan?

Český národní stánek byl zaměřen na prezentaci vinařství, sklářství a cestovního ruchu. Na stánku se představilo vinařství Nešpor & Rajský, jejichž biodynamická oranžová vína zachutnala tchajwanským bloggerům i zástupcům distributorů jiných značek. Česká prezentace byla doplněna o designové sklo značky KLIMCHI, které zaujalo jak profesionály, tak běžné návštěvníky veletrhu. Na českém stánku jsme obecně představovali Českou republiku a zejména zahájení přímé letecké linky mezi Tchaj-pejí a Prahou.

Věříme, že české produkty se budou úspěšně etablovat na tchajwanském trhu a Česká ekonomická a kulturní kancelář je připravena je v této cestě dále podpořit. Více informací o veletrhu lze získat na oficiálních stránkách.

Informace poskytnuta Českou ekonomickou a kulturní kanceláří v Tchaj-peji (Tchaj-wan). Autorka: Kateřina Heinischová, vedoucí obchodně-ekonomického úseku.

• Teritorium: Asie | Tchaj-wan | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Potravinářský průmysl | Sklo

Doporučujeme