Česko-italské business fórum s B2B

Ve dnech 3. a 4. března 2021 se uskutečnilo Česko-italské podnikatelské fórum pořádané Velvyslanectvím ČR v Římě, Hospodářskou komorou ČR a svazem průmyslu Itálie Unindustria. Jednalo se o online akci, v rámci které proběhla i řada setkání B2B mezi českými a italskými firmami.

Fórum se primárně zaměřilo na sektory: digitalizace, robotizace, automatizace, strojírenství, nanotechnologie, vesmír a zdravotnictví. V úvodu vystoupili viceprezident Hospodářské komory ČR R. Jakubský a ekonomický diplomat Velvyslanectví ČR v Římě M. Sauer, na italské straně president Unindustria F. Bianchi a zástupce Italsko-české obchodní a průmyslové komory Camic M. Mariani.

Unindustria je součástí Generální konfederace italského průmyslu CONFINDUSTRIA a patří k jejím největším regionálním sdružením, kdy zastupuje více než 150 000 firem, které zaměstnávají přes 5 mil. lidí v oblasti Lazio.

Fórum navázalo na úspěch podnikatelské mise do Milána, která proběhla v listopadu 2019, a mělo by se stát základem plánované mise českých firem do Itálie, kterou připravuje Velvyslanectví ČR v Římě společně s Hospodářskou komorou ČR.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Římě (Itálie).

• Teritorium: Evropa | Itálie | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod

Doporučujeme