Česko-kambodžský den na veletrhu obranného průmyslu v Bangkoku

Česká republika usiluje o oživení a navázání nové spolupráce s Kambodžou v oblasti obranného a bezpečnostního průmyslu. V této souvislosti se uskutečnila akce s kambodžskými partnery přítomnými na tematickém veletrhu v Bangkoku.

Ve dnech od 29. srpna do 1. září 2022 se v thajském Bangkoku konal obranně-bezpečnostní veletrh Defense & Security 2022. Na společné české expozici se veletrhu zúčastnilo osm českých vystavovatelů – Agados, EVPÚ Defence, Gumárny Zubří, LOM, LPP, PBS, Retia a SpaceKnow. V bezprostředním sousedství se dále prezentovala vlastním stánkem společnost Colt CZ Group (Česká zbrojovka). Přítomni byli navíc i zástupci dalších českých firem – Tatra Trucks, Mesit a Era.

Ilustrační fotografie

Zastupitelský úřad ČR v Phnompenhu využil osobní přítomnosti českých firem v sousední zemi a uspořádal „Czech-Cambodian Business Day“ v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie (PROPED).

Během prvního dne veletrhu tak český pavilon navštívila početná kambodžská delegace vedená gen. VONG Pisenem, vrchním velitelem Královských kambodžských ozbrojených sil, kterého doprovázeli gen. SEOUNG Samnang, vrchní velitel Královského kambodžského letectva, vice-admirál TEA Sokha, zástupce velitele Královského kambodžského námořnictva a další vysocí důstojníci. Členové kambodžské delegace se v doprovodu zástupce ZÚ Phnompenh R. Seidla měli možnost osobně setkat s přítomnými pracovníky českých firem a seznámit se s jejich kvalitními produkty a řešeními.

Digitrony slaví comeback. Český startup uspěl s technickou stavebnicí

Jednání s kambodžskými protějšky naznačila zájem o spolupráci s ČR. Kambodža sice patří spíše k menším partnerům, ale to neznamená, že by zde nebyl relevantní potenciál pro uplatnění českých firem a řešení. Oživení komunikace a navázání na minulé úspěšné partnerství přináší nové příležitosti, a to jak pro úplné nováčky, tak i pro firmy, které již v Kambodži obchodní zkušenosti mají.

Na Česko-kambodžský den plynule navázal projekt na podporu ekonomické diplomacie ZÚ Bangkok, zaměřený na prezentaci českých firem, které jsou v současné složité době schopny poskytnout nezbytný servis zemím využívajícím vrtulníky Mi ruské výroby. Prezentace se vedle zástupců jiných zemí regionu zúčastnil i delegát z Kambodži.

Celkově byla česká účast na veletrhu efektivní a koordinovanou kombinací a synergickým propojením několika aktivit a forem prezentace v zahraničí. Vedle Ministerstva průmyslu a obchodu, které zorganizovalo českou expozici, se návazných akcí na místě aktivně účastnili rovněž zástupci Ministerstva obrany a agentury AMOS, AOBP a agentury CzechTrade.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Phnompenhu (Kambodža).

• Teritorium: Asie | Kambodža | Zahraničí

Doporučujeme