Česko-ukrajinské podnikatelské fórum poukázalo na obchodní příležitosti

Dne 25. a 26. 5. 2021 se uskutečnilo Česko-ukrajinské podnikatelské fórum on-line, které organizovala Hospodářská komora ČR ve spolupráci s Obchodně-průmyslovou komorou Ukrajiny.

V plenární části fóra vystoupili prezidenti obou komor Vladimír Dlouhý a Gennadij Čižikov, velvyslanec ČR na Ukrajině Radek Matula a velvyslanec Ukrajiny v ČR Jevhen Perebyjnis, náměstkyně ministra průmyslu a obchodu ČR Martina Tauberová, spolupředseda skupiny pro meziparlamentní vztahy s ČR Rostyslav Tistyk  a náměstek ministra ekonomiky Ukrajiny Taras Kačka.

Vystupující potvrdili další zájem na prohloubení hospodářské spolupráce ČR a Ukrajiny v celé řadě sektorů jako je např. IT sektor, strojírenství, energetika, zemědělství či zdravotnictví. Představitelé obou zemí poukázali na to, že nehledě na složitou pandemickou situaci vykázal obchodní obrat ČR a Ukrajiny v 1. čtvrtletí 2021 výraznější růst.

Účastníci fóra byli informováni o připravovaném 9. zasedání česko-ukrajinské Mezivládní komise pro hospodářskou, průmyslovou a vědeckotechnickou spolupráci, které se uskuteční ve druhé polovině roku 2021.

Ve druhé části Fóra se uskutečnila jednání BtoB českých a ukrajinských společností z oblasti IT, strojírenství, zemědělství a dalších.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Kyjevě (Ukrajina).

• Teritorium: Evropa | Ukrajina | Zahraničí

Doporučujeme