Český obranný průmysl byl oficiálně zastoupen na veletrhu DEFEA 2023 v Řecku

Ve dnech 9. až 11. května 2023 se na athénském výstavišti Metropolitan Expo uskutečnil 2. ročník prestižního mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky DEFEA – Defence Exhibition Athens 2023.

Akce se koná pod záštitou řeckého Ministertsva národní obrany. Mezi 315 vystavovateli ze 27 zemí byl letos oficiálně zastoupen také český obranný průmysl.

Ilustrační fotografie

Českou národní expozici připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu. Na stánku České republiky se prezentovalo jedenáct významných představitelů českého obranného průmyslu jako Aero Vodochody, AVEC, ERA, Explosia, PBS, SpaceKnow, SVOS a další. Samostatné stánky měly na veletrhu DEFEA společnost Colt CZ a firmy z holdingu Czechoslovak Group (CSG), zejména Tatra Trucks. Česká expozice se těšila živému zájmu zástupců ozbrojených sil i obchodníků nejen z Řecka.

ExportMag.cz: Exportní aliance? Staví vzorové chytré město, šíří slávu českého piva

Do programu odborných prezentací a seminářů, které pod názvem „DEFEA Academy“ proběhly na okraj veletrhu, se velvyslanectví podařilo zařadit souhrnnou prezentaci českého obranného průmyslu, na níž se představily zúčastněné české firmy. Prezentaci zahájili velvyslanec České republiky v Řecku Jakub Karfík a vrchní ředitelka sekce průmyslové spolupráce Ministerstva obrany ČR Radka Konderlová, která se zúčastnila veletrhu a uskutečnila řadu významných jednání s vysokými představiteli Ministerstva národní obrany Řecka. Mezi hosty byli zástupci náčelníka generálního štábu, velitele řecké armády a další vysocí důstojníci, zástupci řeckých oborových svazů a podniků.

Prezentaci českého obranného průmyslu uspořádalo Velvyslanectví ČR v Řecku v rámci Projektů na podporu ekonomické diplomacie (PROPED). Cílem bylo podpořit vývoz českých produktů a technologií z oblasti obranného a bezpečnostního průmyslu jak do Řecka, které masivně investuje do modernizace své výzbroje, tak do celého regionu jihovýchodní Evropy. Následující, v pořadí 3. veletrh DEFEA je plánován na 6.–8. května 2025.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Athénách (Řecko). Autorky: Martina Kapounová, ekonomická diplomatka, Jitka Chromcová, ekonomická specialistka.

• Teritorium: Evropa | Řecko | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Obranný průmysl

Doporučujeme